tarviiko?

TArviiko ammatilliseen tutkintoon olla suoritettuna kaikki koulutusohjelma valinnaiset ja koulutusohjelmaankin liittyvät pakolliset kurssit että saa tutkin paperit, vai saako tutkinnon suoritettua aikaisemmin jos saa hyväksyttyjä opintoviikkoja kasaan 120?
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis kyllähän pois pääset kun olet 120 ov suorittanut. Miksi sinne pitäisi jäädä?

Kannattaa edetä lukujärjestyksen mukaisesti niin ei tule liikaa paineita...

Äänestä

En ihan ymmärtänyt mitä kysymyksesi tarkoitti, mutta perustutkinto on tuo 120 jos suoritat koko tutkinnon. On mahdollista suorittaa myös osa-tutkinto joka on vain jokin tietty osa koko tutkinnosta.

Äänestä
  • siis kuitenkin sinulla pitää olla tietty määrä kursseja suoritettuna, se ei riitä että olet ollut tunneilla 120ov, mutta et ole saanut muita kuin hylättyjä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

TArviiko ammatilliseen tutkintoon olla suoritettuna kaikki koulutusohjelma valinnaiset ja koulutusohjelmaankin liittyvät pakolliset kurssit että saa tutkin paperit, vai saako tutkinnon suoritettua aikaisemmin jos saa hyväksyttyjä opintoviikkoja kasaan 120?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu