Koh Talu

Rapu

Kertokaa jos jollakin on kokemusta Koh Talun saarella yöpymisestä. Paikallinen matkanjärjestäjä mainostaa matkaa, yö Koh Talulla. On yleensä myymässä matkojaan Hitonin edessä. Puhuu jonkin verran suomea, tunnetaan nimellä Mika Häkkinenn,?? Voi nyt myös olla vaikka Janne Ahonen. Thaimaalainen nimi on Stor Dongwa. Kiitos.

4

1469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaa mennä

      Loistoreissu. Siistit bungalovit, vesi kirkasta(ei voi verrata Phukettiin, josta tulimme juuri. Toinen reissu Thaimaahan. Eka oli Hua Hinniin, jota pidimme mahtavana paikkana, mutta emme enää Phuketin jälkeen)Koh Talulla näkee vähän vehreää Thaimaata, jota ei Huassa näe.

      • Rapu

        Kiitos asiallisesta vastauksesta, kokeilemme sitten sitä.


    • Anna-Stiina

      Hei!
      Koh Talu kuullostaa aika kivalta retkikohteelta. Tietääkö kukaan pääseekö Hua Hinistä venellä sinne? Paljonko maksaa? Tekeeköhän Aurinkomatkat retkiä Koh Talulle?

      • Rapu

        Koh Talulle mennään isolla muskeli veneellä. A-matkat tekee retkiä sinne me olemme olleet A-matkojen ja paikallisten matkatoimistojen matkoilla, eroa ei ole kuin hinta. Matka kestää noin 3 h autolla ja 30 min veneellä saarelle ihana paikka kandee mennä. Nyt syksyllä olemme eka kertaa yötä siellä saarella. Menemme paikallisella makatoimistolla. Kovasti on kehuttu heidän tarjontaa ja hintatasoa ,saa nähdä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11447
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9900
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      149
      5597
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3750
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3635
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3183
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2815
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2603
    Aihe