Miksei eläkeläisille järjestetä omia messuja?
Hävettää taas mennä messukeskukseen kun 60v. vanhat läskipää ukot ja muijat vouhottaa uusissa nahkaliiveissään "mää se oon ollu motoristi jo 4 vuotta" juttujaan.
Vittu ku yritetään esittää jotain helvetin enkeleitä mutta näytetään oikeesti helvetin koomisilta naamiaisiin meneviltä mummoilta ja papoilta.
Joo suomi on vapaa maa mutta rajansa kaikella!!!
eläkelästen MP-messut
7
1865
Vastaukset
- nehän
järjestetään juuri nyt, kuinka sinäkin sinne eksyt?
tai no olkoon tervetuloa vaikka oletkin baby :) - Pave
Ja sinulle pitäisi ilmeisesti järjestää vaipanvaihto.......
- vanhenee jokainen...
Vaarit ja bambiinot, kaikki mahtuu joukkoon.
Noi alle murrosikäiset on vaan niin kovin vaativia. Pitäis olla vaan limudiskoo koko ajan ja tik tak soittamassaa!!!
Onneksi humpaa on mp-harrasteessa kans.
Olisikin niin tylsää toi räppi vaan. - bebekol bebekol
Miksei räkänokille järjestetä omia messuja?
Hävettää taas mennä messukeskukseen kun 17 vanhat pipoteinit ja muijat vouhottaa roikkuperse housuissaan "mää se oon ollu motoristi jo 4 kk" juttujaan.
Junalippu ku yritetään esittää jotain helvetin enkeleitä mutta näytetään oikeesti helvetin koomisilta naamiaisiin meneviltä teineiltä ja finnjinaamoilta.
Joo suomi on vapaa maa mutta rajansa kaikella!!!- heko heko,
toi on jo kulunu juju et väännetään toisen kirjoituksesta oma mukamas "lyödään läskiksi-provo"
keksi ens kerralla jotain uutta - Oletpa huvittava vieläkin
heko heko, kirjoitti:
toi on jo kulunu juju et väännetään toisen kirjoituksesta oma mukamas "lyödään läskiksi-provo"
keksi ens kerralla jotain uuttaKaikki on vanhoja juttuja ettäs sen tiedät mutta asia ei muuksi muutu ETTÄ KAIKENLAISIA IHMISIÄ ON MAAILMA PULLOLLAAN JA SILLE SINÄ ET VOI MITÄÄN ONNEKSI.
- jess ihanaa kun kevät tulee
Oletpa huvittava vieläkin kirjoitti:
Kaikki on vanhoja juttuja ettäs sen tiedät mutta asia ei muuksi muutu ETTÄ KAIKENLAISIA IHMISIÄ ON MAAILMA PULLOLLAAN JA SILLE SINÄ ET VOI MITÄÄN ONNEKSI.
Mainiota että löytyy asennetta, vaikkakin vähän arveluttavia nämä nuoremman kansan. Mutta kohta päästään taas pyörän selkään ja moikkaillaan ikää katsomatta... hyvä kun kaiken ikäisä löytyy ei nämä prätkähommat ole vain nuorien juttuja, koska jotkut on ajenneet kauemmin kuin mopojannuilla on ikää... suvaitsevaisuus ennen kaikkea.
Ja nurisijalle ei muuta kuin mummo- tai pappavaatteet päälle niin kukaan ei viitsi kulkea samoissa rytkyissä kanssasi niin erotut ettei tarvitse nähdä vaivaa muiden rytkyistä.
Heh, heh... itsekkin vanhenet joka päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦595701Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.2064677En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164132Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k633661- 513611
- 823348
- 113321
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah593180- 332850
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia342481