Miksei eläkeläisille järjestetä omia messuja?
Hävettää taas mennä messukeskukseen kun 60v. vanhat läskipää ukot ja muijat vouhottaa uusissa nahkaliiveissään "mää se oon ollu motoristi jo 4 vuotta" juttujaan.
Vittu ku yritetään esittää jotain helvetin enkeleitä mutta näytetään oikeesti helvetin koomisilta naamiaisiin meneviltä mummoilta ja papoilta.
Joo suomi on vapaa maa mutta rajansa kaikella!!!
eläkelästen MP-messut
7
1873
Vastaukset
- nehän
järjestetään juuri nyt, kuinka sinäkin sinne eksyt?
tai no olkoon tervetuloa vaikka oletkin baby :) - Pave
Ja sinulle pitäisi ilmeisesti järjestää vaipanvaihto.......
- vanhenee jokainen...
Vaarit ja bambiinot, kaikki mahtuu joukkoon.
Noi alle murrosikäiset on vaan niin kovin vaativia. Pitäis olla vaan limudiskoo koko ajan ja tik tak soittamassaa!!!
Onneksi humpaa on mp-harrasteessa kans.
Olisikin niin tylsää toi räppi vaan. - bebekol bebekol
Miksei räkänokille järjestetä omia messuja?
Hävettää taas mennä messukeskukseen kun 17 vanhat pipoteinit ja muijat vouhottaa roikkuperse housuissaan "mää se oon ollu motoristi jo 4 kk" juttujaan.
Junalippu ku yritetään esittää jotain helvetin enkeleitä mutta näytetään oikeesti helvetin koomisilta naamiaisiin meneviltä teineiltä ja finnjinaamoilta.
Joo suomi on vapaa maa mutta rajansa kaikella!!!- heko heko,
toi on jo kulunu juju et väännetään toisen kirjoituksesta oma mukamas "lyödään läskiksi-provo"
keksi ens kerralla jotain uutta - Oletpa huvittava vieläkin
heko heko, kirjoitti:
toi on jo kulunu juju et väännetään toisen kirjoituksesta oma mukamas "lyödään läskiksi-provo"
keksi ens kerralla jotain uuttaKaikki on vanhoja juttuja ettäs sen tiedät mutta asia ei muuksi muutu ETTÄ KAIKENLAISIA IHMISIÄ ON MAAILMA PULLOLLAAN JA SILLE SINÄ ET VOI MITÄÄN ONNEKSI.
- jess ihanaa kun kevät tulee
Oletpa huvittava vieläkin kirjoitti:
Kaikki on vanhoja juttuja ettäs sen tiedät mutta asia ei muuksi muutu ETTÄ KAIKENLAISIA IHMISIÄ ON MAAILMA PULLOLLAAN JA SILLE SINÄ ET VOI MITÄÄN ONNEKSI.
Mainiota että löytyy asennetta, vaikkakin vähän arveluttavia nämä nuoremman kansan. Mutta kohta päästään taas pyörän selkään ja moikkaillaan ikää katsomatta... hyvä kun kaiken ikäisä löytyy ei nämä prätkähommat ole vain nuorien juttuja, koska jotkut on ajenneet kauemmin kuin mopojannuilla on ikää... suvaitsevaisuus ennen kaikkea.
Ja nurisijalle ei muuta kuin mummo- tai pappavaatteet päälle niin kukaan ei viitsi kulkea samoissa rytkyissä kanssasi niin erotut ettei tarvitse nähdä vaivaa muiden rytkyistä.
Heh, heh... itsekkin vanhenet joka päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1124478BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2003687- 2023001
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome722852Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main602737- 831381
- 601256
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2381082- 61996
MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t120993