DC++

Elikkäs miten toimii dc ?
6712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos joudut kysymään neuvoa täältä, olet liian tyhmä varastamaan.

Äänestä
  • ei kantsi pölliä,siitähän voi vaikka jäädä kiinni.

    Äänestä

  • kärpäsenp*ska (...) olla päässy hoitovapaalle. Älä nyt taas innostu, voi tulla lähtö takas pehmeeseen huoneeseen

    Äänestä

  • taitaa kirjoitti:

    kärpäsenp*ska (...) olla päässy hoitovapaalle. Älä nyt taas innostu, voi tulla lähtö takas pehmeeseen huoneeseen

    tee mitä vaan haluat mun puolesta.

    Äänestä

en tiijä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-tietämätön- kirjoitti:

Elikkäs miten toimii dc ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu