Miksi...?

Joskus tuntuu että
jokainen päivä on
liikaa. Jokainen
tunti tekee kipeää,
jokainen sekuntti
sattuu. Minne
tahansa meneekin,
tuska seuraa mukana...
Mutta jos elämä
on tuskaa -miksi
tehdä siitä helvettiä?
5158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miksi elämä on näin vaikeaa?
kukaan ei vastaa
kysyn uudelleen
vastausta en saa
jatkan kysymistä
mitään ei kuulu
ehkä pieni sihahdus vain,
sekin tosin tuuleen katoaa

Äänestä

halusin vaa sanoo et kaunis runo ja samal tuli toi mun oma runo päähän ja sit kirjottelin sen tohon vähän niinku vastaukseks tai sellaseks..

Äänestä
  • Kiitos..

    Äänestä

I Don't Want To Wake Up In The Morning, It's Different Day But The Same Old Shit

Äänestä
  • Aika hyvä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elej kirjoitti:

Joskus tuntuu että
jokainen päivä on
liikaa. Jokainen
tunti tekee kipeää,
jokainen sekuntti
sattuu. Minne
tahansa meneekin,
tuska seuraa mukana...
Mutta jos elämä
on tuskaa -miksi
tehdä siitä helvettiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu