Siis mikä kestäisi.
Ei oikein kiinnosta mökki impparin päälle ostaa monikertaisesti
sen itsensä arvon ylittävää putkea.
Sen tiedän että mikä tahansa ei kestä, joskus ostin
siihen halpis myymälästä halpis putken jonka ohjeissa
huonolla enklannilla kyllä selvitettiin että se kestää
.308 päälläkin: Nooo...mä vaihdoin sen kahdesti ja
vaadin sitten rahat takaisin.
Jotta ihan mikä tahansa ei kestä, missäs olis tähän sopiva?
Onko kokemusta halvoista
2
347
Vastaukset
Yleisin ilmakiväärien toimintaperiaate on että ensin viritetään jousi joka sitte vapautetaan liipaisimesta ja jousi vapautuessaan työntää mäntää joka saa aikaan ilmanpaineen. Tästä johtuen rekyyli yleensä suuntautuu eteen päin ja on aina paljon terävämpi kuin esim 308 tms. kivääreissä. Tahtoo ne kalliimmatkin kiikarit mennä rikki ajan kanssa. En sitte osaa sanoa olisko erikseen ilmakoille tehtyjä kiikareita jotka kestäs.
- minä.
Tuo on sellainen ongelma että siihen ei taida löytyä mitään hinta laatusuhteelta järkevää sanotavaa mutta sen verran on asiasta kokemusta että tuli tässä muutama vuosi taksepäin itse hajoitetua yksi leobold vastavissa pölhön kokeiluissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131053
- 104991
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29590Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481