Kuukautisten poisjäänti

Olen aloittanut Cerazette-merkkiset minipillerit elokuussa 2004, jonka jälkeen kuukautiset tulivat kahden kk:den päästä lokakuussa, sen jälkeen niitä ei ole kuulunut. Myöskään välivuotoja ei ole tullut. Raskaustesti on tehty ja negatiivinen. Onko tämä normaalia vai kannattaisiko ottaa yhteyttä lääkäriin??
1415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noin viidesosalla Cerazetten käyttäjistä menkat jää kokonaan pois. On siis normaalia. Jos asia edelleen huolestuttaa, niin puhu lääkärin kanssa, jolta saat asiantuntijan vastauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanna kirjoitti:

Olen aloittanut Cerazette-merkkiset minipillerit elokuussa 2004, jonka jälkeen kuukautiset tulivat kahden kk:den päästä lokakuussa, sen jälkeen niitä ei ole kuulunut. Myöskään välivuotoja ei ole tullut. Raskaustesti on tehty ja negatiivinen. Onko tämä normaalia vai kannattaisiko ottaa yhteyttä lääkäriin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu