Unilelu

Onko täällä ketään nuorta, joka nukkuisi unilelu kainalossa. Minä nukun joka yö oma nalle kainalossa :P Siitä on tullut jonkinlainen tapa, että aina otan sen automaattisesti kainaloon. Rippileirille en sitä kehdannut ottaa, joten sain tyytyä pitämään peittoa lievästi kainalossa.

Onko täällä enää ketään, joka uskaltaisi tunnustaa nukkuvansa oma unilelu kainalossa :)
82299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kotona tulee kyllä lelun kanssa nukuttua, mutta en minä sitä mihinkään mukaan oo ottanu ikinä :D
Eli siis kaks yötä viikossa lelun kanssa (koti on edelleen koti, vaikka toisella paikkakunnalla viikot opiskelujen takia asunkin)

Äänestä

pidän joka yö mun kyrvästä kiinni, se on mun paras unilelu.

Äänestä

mulla se koira on ollut mukana jopa kouluissa kun mahtuu vyölaukkuun. On ollut ulkomaan matkoillakin olisin vienyt sen riparille mutta äiti esti, se on tällä hetkellä kääritynä moneen sideharsoon kun on kylmä ja sillä on muovipussiin mahtuva määrä kavereita jotka eivät lapsena seuraneet sitä minnekään kun kuvitelin, että niillä oli röngen näkö jolla ne näki jopa maapallon toiselle puolelle joten se oli yksin mukana kaikkialla.Vaarinikin välillä pyytää sitä hoitoon kun on niin suosittu sain leikkikoirani kummitädiltäni sen luona käydessä tää koira muka käy heidän saunassa. ps aion pitää sen hautaan saakka ulkomaan matkoilla sille on kotiosoiteeni kaulassa muovirintakorussa jottei se jäädessään sinne vahinkossa jää lopullisesti.

Äänestä

Mä ainakin pidän aina unilelujani mukana vaikka rippileirillä. Sinne otin 7 unileluani. Olen nyt 16 wee.

Äänestä
  • "Olen nyt 16 wee."

    Galleriasivullasi kyllä sanotaan, että olet 15. Mistä tämä ristiriita johtuu?

    Äänestä

Arski-Pantteri kuulostat itse enemmän pervolta. Itselläni on ollu pehmolelu 10-vuotiaaseen saakka.

Äänestä

kun pörröinen nallekarhu vaihtuu mieheen :)
muistan kuinka penskana minulle tuli tosi huono omatunto, jos kaikki minun pehmolelut ei mahtunu minun viereen tai jollekin ei riittänyt peittoa:) samaa ajattelen nykyäänkin, tosin siitä että onko (ihan elävällä) koirallani tarpeeksi tilaa sängyssä ;)

Äänestä

no siis kyllä mulla ainakin on joka yö nalle kainalossa. miksei olis? ehkä mä jätän sen sitten sängyn reunan toiselle puolelle kun mulla on mies jota puristaa. mutta siihen asti...ei siinä oo mitään pahaa (:

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Poika 15 kirjoitti:

Onko täällä ketään nuorta, joka nukkuisi unilelu kainalossa. Minä nukun joka yö oma nalle kainalossa :P Siitä on tullut jonkinlainen tapa, että aina otan sen automaattisesti kainaloon. Rippileirille en sitä kehdannut ottaa, joten sain tyytyä pitämään peittoa lievästi kainalossa.

Onko täällä enää ketään, joka uskaltaisi tunnustaa nukkuvansa oma unilelu kainalossa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu