startti

onko kellään tietoo primeran startista.kun on kylmä ilma kun starttaan se jää päälle,rääkäsee oudosti.johtuuko virtalukonpohjasta vai mistä.
2792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ettei startti "jää" päälle. Startin laakerit rasvan puutteessa. Ei muuta kuin startti irti ja purkuun, irrota alennusvaihde moottoriosasta niin siinäpä se vinkuva laakeripusla on. katso myös hiilien pituus ja muutkin laakerit.

Äänestä

solenoidi ei toimi kunnolla starissa. Startin "käynnistyspyörä" joka pyörittää vauhtipyörää ei palaudu riittävän nopeasti.
startti pois ja putsaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


primu kirjoitti:

onko kellään tietoo primeran startista.kun on kylmä ilma kun starttaan se jää päälle,rääkäsee oudosti.johtuuko virtalukonpohjasta vai mistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu