Katalysaattori???

Mistäs sen tietää jos katalysaattori on rikki? Minkälaisia oireita se aiheuttaa? Vai aiheuttaako mitään havaittavia oireita? Haiseeko? Nykiikö?

Pakokaasumittauksella sen kaiketi saa selville, mutta kai siitä nyt jotain muitakin oireita on.
31480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siinä muita oireita yleensä ole kuin että päästöt kasvaa. Tietty jos koko kennosto on sulanut tai rikki niin voi ahdistaa pakopuolta ja tehot laskee.

Äänestä

juuri huomaa muuten kuin katsastusaseman paperista. Ajele sinne saakka vaan aivan onnellisena.

Äänestä
  • se kennosto ei taida sulaa, koska se on luullakseni varsin pitkälle jotenkin keraamisesti pinnoitettu

    leiman puutteesta sen vaan taitaa huomata ei muuten

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miminerkki kirjoitti:

Mistäs sen tietää jos katalysaattori on rikki? Minkälaisia oireita se aiheuttaa? Vai aiheuttaako mitään havaittavia oireita? Haiseeko? Nykiikö?

Pakokaasumittauksella sen kaiketi saa selville, mutta kai siitä nyt jotain muitakin oireita on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu