Olen kuullut, että Mikko Niskanen näyttelee uudessa Tuntemattomassa sotilaassa...missähän kohtauksessa tarkalleen, en ole vielä itse paikantanut Niskasen roolia, vaikkakin olen elokuvan katsonut useammin.
Tuntematon Sotilas 1985 ja Mikko Niskanen
7
3306
Vastaukset
- Mikolla natsat.
Ekassa Tuntemattomassa oli sentään vielä alikessu.
- Hessu Lopo
Sama nimi, mutta eri mies.
- sama mies
Ei, vaan kyllä kyseessä on sama Mikko Niskanen, joka näytteli alkuperäisessä Tuntemattomassa alikersantti Mielosta. Sama mies, joka ohjasi myös elokuvia, mm. Kahdeksan surmanluotia.
- ???
sama mies kirjoitti:
Ei, vaan kyllä kyseessä on sama Mikko Niskanen, joka näytteli alkuperäisessä Tuntemattomassa alikersantti Mielosta. Sama mies, joka ohjasi myös elokuvia, mm. Kahdeksan surmanluotia.
Mutta missä kohtauksessa Niskanen näyttelee uudessa Tuntemattomassa, en ole vieläkään löytänyt sitä kohtaa...
- Maisteri
sama mies kirjoitti:
Ei, vaan kyllä kyseessä on sama Mikko Niskanen, joka näytteli alkuperäisessä Tuntemattomassa alikersantti Mielosta. Sama mies, joka ohjasi myös elokuvia, mm. Kahdeksan surmanluotia.
Kyseessä ei ole sama Mikko Niskanen, joka näytteli ekassa "tuntemattomassa" ja ohjasi useita elokuvia. Sotamies Salon näyttelijä oli muistaakseni parikymppinen amatööri. Mikko Niskanen ei liene nimenä harvinaisemmasta päästä.
Olen kyllä jostakin lukenut, että tämä "oikea" mikko Niskaen olisi halunnut näytellä Mollen tuntemattomassa kapteeni Kaarnan roolin, mutta ei saanut sitä.
- Anonyymi
EI OO SAMA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988