Moni varmaan tietää tunteen ku viikonlopun jälkeen joutuu tyttö-/poikaystävästänsä eroon? Oon ny ite ollu tyttöystäväni kans yhessä yli puoltoista vuotta.. suhde oikeestaan viikonloppu ja loma yhdessäolojen varas.. Kellään kertoa mitään keinoa että mitä sitä tekis näin sunnuntaisin kun on eroon taas joutunu? Ku tuntuu ettei pysty olemaan yksin? Ettei kestä? Kesään asti pitäis tätä vielä kestää kunnes sitte saadaan vihdoinki asuinpaikkoja muutettua... Mutta.. Mitään neuvoja kelläkään?
Taas erossa..
Poika 16 vain
4268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tilanne on hankala ja ite oon ollu samassa tilanteessa,mut nyt voisit viettää laatu aikaasi kavereiden kanssa,mitä tuskin muuten viikonloppuina ja lomilla ehdit jos olet tyttöystäväsi kanssa. vaikka tuntuu ettei jaksa ni kaikki on jo huomenna paljon helmpomaa ja maanantai kun on ohi,ni viikko meneeki hirmu vauhtia ja kohta taas näette tyttösi kanssa :) mut oma neuvo on vaan se,et oo omien kavereiden kanssa ja yritä keksii mahdollisimman paljon puuhaa( harrastuksia) joita sit touhuut ku oot erossa :) mut etköhän sie kestä,kesäkin on jo tosi lähellä :) zemppiä sinulle ! :)
Kiitoksia vain sulle :) Pidetään vinkit mielessä :)
Olen kokenut tuon saman kamalan tunteen monen monta kertaa.. Elin siinä toivossa että saataisiin asuinpaikkoja muutettua.. Mutta tällähetkellä kaikki tuntuu taas niin kaukaiselta ajatukselta.. ja mahdottomalta.. ei johdu pojasta.. vaan muusta elämästä meidän suhteemme ympärillä.. kamala ikävä sitä poikaa
Mikä pienikki sielä kirjottelee? Kuvittelee olevansa joku isokki vaikka on ihan älyttömän pieni!