Mä en oikeen saa katottua mun talvikolta, onks sillä sellanen mahdollisesti puhdistettava hajurauhanen mahassa, kun se on vaikee pitää paikoillaan ja varsinkaan kääntää selälleen. Ja sit en oo varma sen sukupuolestakaan. Pitäs varmaan laittaa hamsu lasilevyn päälle ja tiirailla siitä sen mahaa ja takapuolta. Se on niin pienikin ja vaikee käsitellä. (Ostin talvikkoni eläinkaupasta muutama viikko sitten, se on noin kahdeksan hengen poikueesta, eikä ne siellä edes katsoneet sen sukupuolta saati antaneet mitään hoito-ohjepapereita, olen kyllä netistä katsonut hoito-ohjeita.)
Hajurauhanen
3
217
Vastaukset
- Harjis
Eikö ne siellä eläinkaupassa tosiaan määrittänyt sukupuolta?? O__O?
Sukupuolen voit varmistaa menemällä hänen kanssaan eläinlääkärille. Perustarkastus ei maksa yleensä paljoa :)
Miullakin onpi muuten talvikko, väriltään helmiäisnormaali ja poika- oneheart
Ei ne eläinkaupassa kattoneet sukupuolta, eikä mulle sillon sattunut tulee ees mieleen kysyä. Joo vois käydä eläinlääkärillä, eikö se siis tosiaan maksa mitään? Kiitti, samoin onnea sun hamsun kanssa:)
- Tiinu
oneheart kirjoitti:
Ei ne eläinkaupassa kattoneet sukupuolta, eikä mulle sillon sattunut tulee ees mieleen kysyä. Joo vois käydä eläinlääkärillä, eikö se siis tosiaan maksa mitään? Kiitti, samoin onnea sun hamsun kanssa:)
onnistuisit ottamaan hamsterista hyvän kuvan (tai ainakin jonkinlaisen) ylhäältä ja sivulta ja laittaisit tänne/lähettäisit sähköpostiin, voisin kertoa sen perusteella kumpaa sukupuolta se on. Sillai sen saisi selville aika varmasti.
Eläinlääkäri maksaa paikkakunnittain hieman eri määriä. Minä olen käynyt Helsingissä eläinlääkärillä ja ne ovat maksaneet noin 40€ per kerta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi383682Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal293245- 692878
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak912730- 351748
Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no811699- 231528
- 281507
- 281478
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231474