kysyisin lähinna asd:ltä että kun junnun kisa matka pitenee ja olen harjoittelemassa pulvereiden käyttöä nii missä teen väärin kun pohja jää laikukkaaksi siis ei tasasen kiiltäväksi olen koittanut tehdä niikuin vaudin sivuilla ja voitelu kirjassa sanotaan vai onko se pulvereiden ominaisuus että pohja jää sellaiseksi??
vauhti-pulverit
5
1091
Vastaukset
- rasvamestari
Terve!Mikäli sinulla on esim.blackfoxia ( mustaa pulveria) siinä oleva grafiitti jättää pohjan laikkuisaksi.Kaikki pulverit tulisi laittaa todella tasaisesti, itse käytän naistennilkkasukkaa jonka läpi ripotan pulverin ,purkin siiviläkansi poistettuna.
Onko raudan lämpötila oikea? Sopiva. Ei liian kuuma tai kylmä? - asd
riippuu aivan siitä ja mitä teet raudan kanssa ?
poltatko voiteen ? huitaisetko sen ? vetäisetkö useaan kertaan ? käytätkö korkkia apuna ?
osalla pulvereista tahtoon vain olla sellainen ominaisuus että pohja jää laikukkaaksi vaikka miten hyvin laittaa sen. niin ja voidetta pitää olla riittävän paljon.
jos saan kysyä niin muuttuuko junnun kisamatka 2km -> 3km vai 3km -> 5km vai 5km ->8km- junnunisä
no kisa-matkat kasvoivat 3km viiteen kilsaan
olen harjoitellut blac foxsillä ja gold foxsilla
ja ensin hangannu korkilla pulverin tasaiseksi ja vähän kiinni sitten raudoittanut rauta 130c jäähdyttänyt ja harjannut .
eli siis se ei ole huonouden merkki jos pohja on laikukas?? - rasvamestari
junnunisä kirjoitti:
no kisa-matkat kasvoivat 3km viiteen kilsaan
olen harjoitellut blac foxsillä ja gold foxsilla
ja ensin hangannu korkilla pulverin tasaiseksi ja vähän kiinni sitten raudoittanut rauta 130c jäähdyttänyt ja harjannut .
eli siis se ei ole huonouden merkki jos pohja on laikukas??Terve ! Ei ole huonouden merkki.Muista aikaajoin
ottaa nihkeäriepujossa v-poistoainetta.Pyyhkäise likupinnat puhtaaksi ja heti kuivalla rievulla 'kuivaus' . Tekee pohjalle aika-ajoin noin tehdä,unohtamatta kuvion avausta messinki tai rst-harjalla . - asd
junnunisä kirjoitti:
no kisa-matkat kasvoivat 3km viiteen kilsaan
olen harjoitellut blac foxsillä ja gold foxsilla
ja ensin hangannu korkilla pulverin tasaiseksi ja vähän kiinni sitten raudoittanut rauta 130c jäähdyttänyt ja harjannut .
eli siis se ei ole huonouden merkki jos pohja on laikukas??black foxin kanssa voi esiintyä juuri tuota laikukkuutta, mutta mielestäni cold foxin kanssa sitä ei esiinny. voiteilla kyllä pärjää oikein hyvin muille merkeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi534220Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal773900- 703398
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963310Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1022329- 352198
- 242079
- 362069
- 382039
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231944