Vastailkaa!

Jos splash on niin huono hyökkäys,niin miksi se on keksittykkään pokepeleihin?
3406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on luultavasti keksitty jotta Magicarp pitäisi vaihtaa jotta se kasvaisi ja siitä olisi hyötyä...Unohtaako Gyarodos splshin kun se kehittyy magicarpista?

Äänestä
  • jotta saa Gyaradosin.Pitää vain sitä aloituspokemonina ja kesken taistelun aina vaihtaa sen johonkin toiseen pokemoniin.
    Se ehkä unohtaa sen kehittyessään.En ole varma.

    Äänestä

  • UusiNeo kirjoitti:

    jotta saa Gyaradosin.Pitää vain sitä aloituspokemonina ja kesken taistelun aina vaihtaa sen johonkin toiseen pokemoniin.
    Se ehkä unohtaa sen kehittyessään.En ole varma.

    Ei. Gyarados ei unohda splashia kehityttyään.
    Se unohtaa sen kun se on oppinut 3 mutta hyökkäystä ja sitten vielä 1 Splashin paikalle. Siis kuka nyt muka haluaa käyttää Splashia?

    Minä kyllä kehitän heikkoja pokémoneja yleensä Exp.Sharen ja Exp.Allin (Blue & Red) avulla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UusiNeo kirjoitti:

Jos splash on niin huono hyökkäys,niin miksi se on keksittykkään pokepeleihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu