Oletko / olitko tyytyväinen?

GALLUP!

Oletko tyytyväinen Saunalahden liittymääsi, tai olitko tyytyväinen Saunalahden liittymääsi? Aiotko vaihtaa, miksi? Vai oletko jo vaihtanut, miksi?

Itse olen tyytyväinen, tilasin vuodenvaihteessa dataedun, ja pysyn asiakkaana ainakn ensi vuodenvaihteseen asti, mikäli muilla ei ole vielä parempaa tarjolla jatkan Saunalahdella..

Parhainta liittymässä:
-Dataetu
-mobiilisähköposti
-push-to-talk
-videopuhelut
-edulliset hinnat

11

804

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saunalahti vainaa

      Hyvään aikaan kyselet, sillä tänään saunalahti on pantu lihoiksi.
      Saunalahden noteeraus pörssissä on lopetettu ja nyt se on vain pelkkä elisan kylkiäinen, niin kauan, kunnes se sulautetaan yhtiöön kokonaan.
      Erittäin varomatonta tehdä sopimuksia yhtiön kanssa, joka lakkaa olemasta. Tähän mennessä tehdyt sopimukset, eivät välttämättä sido elisaa, jos tiukka paikka tulee.
      Elisan osakkeen omistajat vaativat lisää rahaa, ja sitä ei ilman hinnankorotuksia tule, joten olkaapa tarkkoina niiden sopimusten kanssa.
      Sama koskee tietysti myös soneran vuosisopimuksia ja kaikkia muitakin vastaavia.

      • GALLUP!

        Vai oletko sinä se katkera Tena-mies?


    • Miika

      erittäin tyytyväinen. Halvat Gprs maksut, puhelut yms.

      Netissä pystyy seuraan puhelinlaskuja reaaliajassa.

    • se riittikin

      Minulla oli saunalahti, vähän toista kuukautta, silloin syksyllä, kun sen sai ilmaiseksi.
      Seurasin puheluja netistä ja ilmaisista puheluista kaksi muuttui maksullisiksi.
      Kun olin puhunut ne luvatut minuutit täyteen, irtisanoin liittymän.
      Asiakaspalvelu pahoitteli virhettä ja lupasi selvittää asian, sanoin vain, että selvittäkää ja hyvästi.
      Liittymä oli ehtinyt olla kolmisen viikkoa, kun ensimmäinen laskutusvirhe oli tapahtunut, todella luotettavaa.
      Minulla on nyt työn puolesta sonera ja omana dna-onni jossa vitosen puheajat mukana vielä puolitoista vuotta. Dna jopa parempi kuuluvuudeltaan, vaikka joku sitäkin haukkunut.
      Mun kokemuksen mukaan, kaikki operaattorit kuuluu hyvin ja asiakaspalvelut(pl tf, jolla se maksullinen) pelaa, mut sitten hinta, kotimaisuus ja muut asiat ratkaisee.

    • paljonpuhuva

      Olen todella tyytyväinen

      edullinen, viikonloppuetukin vielä !

      hyvä kuuluvuus ja reaaliaikainen seuranta netissä

      ENKÄ AIO VAIHTAA!!!

      • Vastaaja*

        Saunalahti ollut edelläkävijä koko historiansa ajan, ja edelleenkin paras. Hyvät palvelut, kaikista edullisin. T. Tyytyväinen asiakas =)


    • verkko-ongelmien takia

      Vaihdoin Dna:han. En ollut tyytyväinen Saunalahteen koska mulla oli Elisan verkkoon siirtymisen jälkeen ongelmia verkon kanssa(Hki), linja oli huono ja rätisevä jatkuvasti, puhelut eivät tulleet mulle perille jne.
      Asiakaspalvelusta eivät osanneet auttaa.

      • Suosittelija.

        Saunalahti on ainoa jolla on kaikki toiminut OK ja kaiken lisäksi on edullisin. Tässä liittymässä paras hinta-laatu -suhde.

        Kokemusta on DNA:sta, Sonerasta ja ACN:stä.

        Ja kysymykseen: olen tyytyväinen ;)


    • ....

      Vaihdoin pois kun tippui soneran verkosta. Kuuluvuus muuttui ihan onnettomaksi. Ja ne kerrat kun asiakaspalveluun oli asiaa, niin jonottaa sai ihan älyttömän kauan ja palvelun laatui (Jos pääsi läpi) oli tasoltaan hyvinkin vaihtelevaa... Nyt ollut syksystä asti TF, kaikki on pelannut enkä ole kokenut jääneeni mistään paitsi, kun en noita push to talkeja sun muita kaipaakaan. Aspa on maksullinen, se huono puolihan siinä on, mut eipä ole tarvinnut jonotella :)

      • on auki

        joka päivä mihin aikaan tahansa ja voit hoitaa asian kuin asian 24/7 =)


    • penakoo

      Olen tyytyväinen, ollut jo 4 vuotta minulla.
      En näe mitään syytä vaihtaa, edelläkävijän palveluksiahan tässä käytetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      224
      4576
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      445
      3308
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2238
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1889
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1208
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1043
    7. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      26
      1035
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1035
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      77
      966
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      926
    Aihe