Mitä voi tehdä alakerran

muuta,kuin hakata ,tai suihkuttaa kaasua silmille,kun yötäpäivää nykivät paskapönttöään,taitaa olla heidän kutsumus,kun eivät edes töihin voi mennä.
71598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kertaa vuorokaudessa täytyy vessanpönttöä vetää, että se muuttuu noin suureksi ongelmaksi?

Äänestä
  • kymmeniä kertoja joka tunti ympärivuorokauden joka päivä,ja yö.Sekä vettä lotrorttaa jatkuvasti.Välillä äijä jouksee natsa suussa ympäri talon,ja taas vähän ajan kuluttua sama juttu

    Äänestä

vedän pöntön joka kerta kun kusella tai paskalla käyn, olipa vuorokaudenaika mikä hyvänsä ja kusettipa vaikka 5 minuutin välein.

Siitä tulikin mieleen, että oletkos ajatellut asiaa siltä kantilta, että jollakin voi todellakin olla yliaktiivinen virtsarakko ja sen vuoksi vessakäyntejäkin on paljon enemmän kuin "normaalilla" ihmisellä? Jos et ole moista ennen kuulluut, niin otapa asioista selvää...

Äänestä

Kuinka ihmisiä voi häiritä joku vessanpöntön nykiminen tai suihku?
Nukutteko te vessassa/kylppärissä ja vietätte muutenkin kotona ollessanne ns. laatuaikaa pöntöllä istuen ja laskeskellen, kuinka monta kertaa naapurin setä ja täti paskoo ja käydäänkö siellä jummijammi suihkussa klo 22.00 jälkeen??
Siis kuinka kyseiset äänet edes voi kokea häiritsevinä??
Mä ymmärtäsin jos kyse olisi myöhäsestä suihkusta, jossa lauletaan tai ms. tai kovaäänisestä puheesta, musiikinsoitosta tai vastaavasta. Mutta vessan vetäminen??
Meillä ainakin nukutaan ja on aina nukuttu makuuhuoneessa (joskus yhditetyssä olkkarissa), eikä vielä yhdessäkään asunnossa ole kuulunut naapurin wc toiminnot. Ainakaan häiritsevän lujana.
Onko niin, että kyetäksenne nukkumaan, tarvitsette täydellistä hiljaisuutta?? Kuinka se yleensä kaupungissa onnistuu??

Äänestä
  • Vanhoissa kerrostaloissa kuuluu vc:n veto ja jopa muovikannen pudottaminen, niin kovaa kuin vieressä olisi.
    Olen asunut monessa kerrostalossa ja kaikissa sama juttu.
    Uusissa ei enää niin paha ongelma.

    Äänestä

  • Noh, mua ei häiritse ollenkaan naapurin vessatoiminnot, mutta kyllä sen kuulee makuuhuoneeseen kun yläkerran äijä menee kuselle. Lorisee niin, että täytyy sängyssä kääntyä kyljelleen kun tulee tunne, että se kusi tulee suuhun asti jos selällään makaa :)

    Noi vessaäänet ei häiritse, koska tietää, että kohta se loppuu, mutta esim. naapurin televisio häiritsee. Hän katsoo kaikki mahdolliset uutislähetykset iltamyöhään asti, kuuluu korvatulppienkin läpi. Eipähän tarvii itse katsoa uutisia, kun kuulee ne muutenkin ;)

    Äänestä

siis kolhoosiasuminen on just sitä itteensä. Sehän on tietoinen valinta. Jos on hermot niin riekaleina ettei pysty omaa eläämää hanskaan siinä ympäristössä niin sit eiku maalle niin että lähimpään naapuriin vähintään kilsa. Mutta voihan olla että maalla susienkin ulvonta estää elämän. Noh sitten korvatulppia ostamaan. Jos sekään ei auta niin sitten lääkäriin niin se antaa semmoset dropit että ei häiritte enää mikään ja voi alkaa veteleen itekki sitä vessanpönttöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kusipää pariskunnalle, kirjoitti:

muuta,kuin hakata ,tai suihkuttaa kaasua silmille,kun yötäpäivää nykivät paskapönttöään,taitaa olla heidän kutsumus,kun eivät edes töihin voi mennä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu