Salou???

Onko siellä tosiaan viileetä vielä toukokuun lopussa/kesäkuun alussa?

Millanen paikka se muuten on? Tuleeko toimeen huonolla kielitaidolla ja kokemattomana matkustajana?

Ja mahtaako riittää yksi viikko mihinkään? (2päivää huvipuistossa, yksi päivä Barcelonassa 4 päivää jotain muuta, äkkiähän tuo menee!)
2553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

enkulla pärjää kohtuu hyvin, mut helpottaa jos osaat pari sanaa epsanjaa. ilmat toukokuussa voi olla epävakaat. unohda huvipuisto, käytä sekin aika barcelonassa, päivässä et näe siellä oikeen mitää...

Äänestä

moi,

olen nyt kahtena vuonna ollut tuossa kesäkuun alkupuolella ja viime vuonnna osui pari huonompaa päivää joista toisen käytimme barcelonassa shoppailuun. eli voi osua joku huonokin keli.

viikko menee äkkiä. huvipuistossa saa tuon 2 päivää kulumaan helposti. toivottavasti koululaisten kevät retket ei osu niille päiville. Tulee ruuhkaa muuten rauhalliseen aikaan. tuskin kannatta mennä viikonloppuna koska silloin on taas paikalliset eli arkena rauhallisempaa ellei koululaisia.

Päivä barcelonassa on ihan riittävä koska et kuitenkaan ehdi nähdä kuin vähän. Aikaahan siellä saisi kulumaan vaikka kuinka. Päivässä ehdit hieman haistelemaan ilmapiiriä, katsomaan jonkun nähtävyyden tai kaksi ja shoppailemaan. Junalla edestakaisin ei maksaa juuri mitään ja helppoa varsinkin jos lähtee pääte asemalta (siitä eläintarhan cvierestä) takaisin päin. No joo on se helppoa sieltä väliltäkin, mutta tuolta saa varmastiistumapaikan ja oikea juna löytyy helposti.

jos teillä on nyt viikon matka siitä on jo käytännössä käytetty puolet.
- 1. pvä olet perillä puolenpäivän jälkeen eli ainoa vaihtoehto on mennä altaalle/rannalle tms
- 2. ja 3. pvä huvipuistossa
- 4. pvä barcelonassa
- 5.6. ja 7. pvä vapaata humputtelua ranta,allas,lähi kaupungit, andorra tms retki etc.
- 8. pvä lähdette kuitenkin aamulla poispäin

ELi on se viikko vaan lyhyt aika...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aada kirjoitti:

Onko siellä tosiaan viileetä vielä toukokuun lopussa/kesäkuun alussa?

Millanen paikka se muuten on? Tuleeko toimeen huonolla kielitaidolla ja kokemattomana matkustajana?

Ja mahtaako riittää yksi viikko mihinkään? (2päivää huvipuistossa, yksi päivä Barcelonassa 4 päivää jotain muuta, äkkiähän tuo menee!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu