subbariksi

mikä niin?

Elikkä minulla on SPL Dynamics S-4006 vahvari

Edessä ja takana Peerles D.5 erillissarja... Subbarina on joku halpa paska ja siitä pitäisi päästä eroon ja saada parempaa bassoa.

mutta asiaan:

Olen katsellut Peerles R.12 subia... Olen kuullut ja mielestäni soi hyvin.
Olisiko teillä muita subbari ehdotuksia? Olisin niistä tosi kiitollinen...

4

695

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kameli

      Riippuu jälleen budjetista. Tuo Peerless olisi kyllä hyvä valinta, painetta saa ihan kelvollisesti sekä äänenlaatu on ihan hyvä. Varmasti parempaan päin menee kuin vanha.. ;)

      Mitä enemmän rahaa käytössä, sitä parempia subeja voi ehdotella..

      • mikä niin?

        Hinnalla ei niin väliä...laitetaan kerralla sellaset ettei tarvitse heti vaihtaa parempaan. Mutta mieluusti kuitenkin alle 300 euroa... saa olla enemmän jos VÄLTTÄMÄTTÄ tarvii... ;)


    • SP.

      otetaas homma haltuun: eli Peerless, ei peerles

      • kameli

        Nyt tullut tosi pahaa kirjootusvirhettä! Siis on se kyllä kumma, kun porukka tulee heti valittamaan näistä virheistä, mutta eivät sitten voi neuvoa ollenkaan apua tarvitsevia..

        Eli 300 € olisi hintakatto. Hmm.. Tuolla vehvistimelle olisi aika hyvä valinta DLS MW12: http://www.powerset.fi/autohifi/dls/dls-mw12.htm
        Soi todella näppärästi ja painetta saa myös irti aivan tarpeeksi.

        Myös DLS W712C olisi tuolle vahvistimelle hyvä: http://www.powerset.fi/autohifi/dls/dls-w712c.htm
        Tästäkin saa oikein hyvin painetta irti ja äänenlaatukin on kohdallaan, ei kuitenkaan yllä aivan tuon MW12:sen tasolle.

        Miksipäs ei myös Hertz HX tai ES 300-sarjalaiset: http://www.powerset.fi/autohifi/hertz/hertz-sub.htm

        Itse kyllä valitseisin tuolle vahvistimelle kaveriksi DLS MW12:sen, nyt varsinkin tarjouksessa ollessaan todella hyvä valinta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11301
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9162
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3599
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      61
      2713
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2430
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      15
      2249
    Aihe