Joy Fielding

Sain suosittelun lukea Fieldingin kirjoja, mutta ei ole minkäänlaista kuvaa millaisia ovat... Jänniä kuulemma =D Kirjaston sivuja selaillessani huomasin, että myös kovin varattuja ovat! Pitääkö nämä lukea tietyssä järjestyksessä vai ovatko ihan erillisiä teoksia?
2406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan erillisiä teoksia ovat ainakin ne mitä mä oon lukenu. Ja suosittelen :)

Äänestä
  • Eipä sitten muuta kuin kirjastoon. Eiköhän sieltä hyllystä joku teos löydy. Tai sitten on pistettävä varaukseen =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyrre76 kirjoitti:

Sain suosittelun lukea Fieldingin kirjoja, mutta ei ole minkäänlaista kuvaa millaisia ovat... Jänniä kuulemma =D Kirjaston sivuja selaillessani huomasin, että myös kovin varattuja ovat! Pitääkö nämä lukea tietyssä järjestyksessä vai ovatko ihan erillisiä teoksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu