minkä kokoisia haalareita dogille?? Hurtta haalarista kyse.. mitä nuo koot tarkoittaa kun on 551 ja 601 suurimmat? mistä mitattuna jne...!?
haalarin koko
2
456
Vastaukset
- ~hannah~
Ei taida valmiina löytyä doggikokoa, itse olen mittatilaustyönä omilleni takit ja haalarit teettänyt, hinta noin 80 euroa, ovat Dog Wear-kamppeita Pirjo Lahtiselta Nastolasta:
http://www.piccololevriero.net/wear.htm
"Pirjolle mieleenpainuvimpia ovat olleet tanskandogin vaaleanpunainen loimi..." - se on meillä se. :D Olen tykännyt noista Dog Wearin pukineista kuin hullu puurosta, vanhin on n. 7 vuotta sitten hommattu ja yhä hyvässä kunnossa. :) Istuvat paremmin kuin monet muut mitä on vuosien varrella sovitettu.
Ota yhteyttä Pirjoon ja kysy mikä liike teilläpäin noita haalreita myy ja mitä mittoja pitää ottaa, niin asia selviää sitä kautta parhaiten.- käytössä
hurtta-manttelit, pikkuriiviöllä koko 65 ja isommalla (säkä jotain 84-85) koko 75. Meille ainakin tarjottiin mahdollisuutta sovittaa liikkeessä ennen ostoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463