Kuinkahan monesta itsestään

Mietin tässä vain, että kuinkahan moni tänne kirjoittelija itse on se kamala naapuri, josta halutaan eroon? Juttujen perusteella loppujen lopuksi aika moni. Tässäkin talossa eniten rasittaa se pahin valittaja, joka valittaa niin uskomattomista asioista, ettei voi kuvitellakaan.
1453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin mutta, sen huomaaminenhan vaatisi, että pitäisi ottaa aidosti huomioon hiukan muitakin ihmisiä kuin se omanapa. Ja se taas ei tunnu olevan trendikästä nykyään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valitetaan? kirjoitti:

Mietin tässä vain, että kuinkahan moni tänne kirjoittelija itse on se kamala naapuri, josta halutaan eroon? Juttujen perusteella loppujen lopuksi aika moni. Tässäkin talossa eniten rasittaa se pahin valittaja, joka valittaa niin uskomattomista asioista, ettei voi kuvitellakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu