Millaisia on ne raskaat huvit.
Juominen ja ?? ;))
Vai pitääkö sanonta lainkaan paikkaansa.
Raskas työ vaatii raskaat huvit
22
2108
Vastaukset
- tuffe
Pitääkö sitten lähteä punttisaliin.. pyöräkuormaajalla :) tai painia tonnikeijusarjassa :)))
- Sani
..olla tonnikeiju ;))
Tää on ihan kamalaa, kun on 'aina nälkä ja koko ajan jano'.
Kait tää kylmyys sen tekee, ainakin toivon, että menee ohi ;) - bluepoem
Sani kirjoitti:
..olla tonnikeiju ;))
Tää on ihan kamalaa, kun on 'aina nälkä ja koko ajan jano'.
Kait tää kylmyys sen tekee, ainakin toivon, että menee ohi ;)"aina nälkä ja koko ajan jano""
;)
ps. ei lihota vaikka kuuntelis kuinka monesti. bluepoem kirjoitti:
"aina nälkä ja koko ajan jano""
;)
ps. ei lihota vaikka kuuntelis kuinka monesti.piti googlettaa, Sielun Veljien biisihän se; soi
päässä en vaan muistanut mistä on jäänyt.. ;))
- Doctor Philip
Se tarkoittaa huvituksia työpäivän päätteeksi. Olisko mitään , viivyn myöhään kun meillä on se gofkerhon kokous? tai Ms-Kokous(metsästysseura). Mps kokous(Mikkelin paskasepot oy kokous), tai SJA kokous(saimaan jodlaava anus), mitenkähän olis kokous khpp(kalenteri heti poejat paskalla.) Ja yksi vielä KPopkk
- Sani
..sinä kait sen tiedät ;))
- Esimerkiksi
satakiloinen tyttöystävä
- Sani
Ei oikein kuvaa, voíko tuo kilomäärä olla lainkaan kiinteässä muodossa.
Ja mitä kaliiberia sitten om tämä 'vastakappale' ;)) - ole asian
Sani kirjoitti:
Ei oikein kuvaa, voíko tuo kilomäärä olla lainkaan kiinteässä muodossa.
Ja mitä kaliiberia sitten om tämä 'vastakappale' ;))kanssa mitään tekemistä
- Sani
ole asian kirjoitti:
kanssa mitään tekemistä
..jos selittäisit vähä; mikäli intoa ja kuntoa riittää? ;))
- bluepoem
..huveista en tiedä,,, mutta fyysinen rasitus auttaa rentoutumiseen.
juominen tuskin auttaa mihinkään,,, nuorena sitä kokeilin useasti..aina olin maanantaina väsynyt ja usein meni keskiviikolle asti että heräs pirteänä.
Raskastyö taas on hyvinkin tuttu juttu ja sitä on monen moista,, joskus kiire, joskus,,liikkaa avoimiakysymyksiä,,, joskus fyysisesti raskasta järjestelyä.
Mutta kuitenkin parasta lepoa ja rentoutusta saa touhuista jotka on kohtuudella annosteltu...etenkin tällä iällä, on kyllä varmasti vielä rankempaa, kuin nuorena. Huvia vaan hetki, mutta kovat 'jäliverot' :=
Varmastikin fyysinen rasitus auttaa rentoutumiseen.
"Risusavotta" tai vaikka
ruohonleikuu,/lumityöt. Ja niissä vielä yhdistyy huvi ja hyöty. Näkee mitä on saanut aikaiseksi, ja on ihana rento olo jälkeenpäin, vaikka jäseniä kolottaiskin :)
- Mark
Eiköhän tuo sanonta ole perusduunarin itselleen antama lupa vetää kunnon känni vapaapäivänä. Ikävystyttävä ajattelutapa, mielenkiinnottomien ihmisten logiikkaa!
- Mark
Sanin kirjoitti:
..mielleyhtymä tuli joo.
Mielikuvituksettomien ihmisten logiikkaa?!En mä mielikuvituksesta sano mitään, mutta mielenkiintoa en siihen raskaiden huvien porukkaan tunne.
- Sani
Mark kirjoitti:
En mä mielikuvituksesta sano mitään, mutta mielenkiintoa en siihen raskaiden huvien porukkaan tunne.
Ymmärsin, mitä sä sanoit.. :))
Myös sen, että antaa/on antanut joillekin hyvän syyn ryypätä kun työt ohi & oon samoilla linjoilla siinä.
Se oli mun 'pointti' vaan, ettei keksisi mielekkäämpää tekemistä vapaille, helppo ratkaisu.. hetkeksi.. ja aikakin mennee kuin 'siivillä'?!
Toki joskus pieni irrottelukin paikallaan? ;))
- raataja...
Ei, kyllä sanonta nykyään menee näin: "Raskaat huvit vaatii helpon työn".
- Noin
Poikani harrastaa mm. jääseinäkiipeilyä ja jotain könyämistä jäämeren saarilla joten työskentelee liikkeenjohdon konsulttina.
Itse yritän tasapainoilla juopottelun, matkustelun ja kuntosalin kesken jotka sopivat ammattimaisen työttömyyseläkeläisen harrastuksiksi.
Joten, oikeassa olet! - Sani
Noin kirjoitti:
Poikani harrastaa mm. jääseinäkiipeilyä ja jotain könyämistä jäämeren saarilla joten työskentelee liikkeenjohdon konsulttina.
Itse yritän tasapainoilla juopottelun, matkustelun ja kuntosalin kesken jotka sopivat ammattimaisen työttömyyseläkeläisen harrastuksiksi.
Joten, oikeassa olet!erimieltä tuostakaan olla, ainakaan pojan suhteen!
Mutta, mutta kuntosalia kannattanee välttää ainakin krapulaisena ?!
Jossain tapauksissa tuo matkustelu ja juopottelukin lienee liiankin helppo yhdistää.
Älähän rääkkää itseäsi liikaa :)) - Sani
Sani kirjoitti:
erimieltä tuostakaan olla, ainakaan pojan suhteen!
Mutta, mutta kuntosalia kannattanee välttää ainakin krapulaisena ?!
Jossain tapauksissa tuo matkustelu ja juopottelukin lienee liiankin helppo yhdistää.
Älähän rääkkää itseäsi liikaa :))..taas ;)
Eihän se pojan työ varmastikaan helppoa ole, muuten kuin ruumiillisesti kevyttä ehkä.
luen monenlaisia kirjoja, romaanit, elämänkerrat, asia- ja historiankirjat
Tieto painaa.....
No joskus pitää vaeltaa tunturissa vaikkapa parikin viikkoa, ja syödä maksalaatikkoa :)
Se on aika raskasta.....- Sani
..on valtaa!
Ja ainakin teoriassa tuo viimeksi mainittu kuulostaa, ehkä raskaalta, mutta myös upealta.
Nimim. Ei Kuusamoa pohjoisempana käynyt :))
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3367412Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss774769- 2083225
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243117- 762016
- 1531896
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2201841Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661597Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201558- 891478