Saluhun ollaan menossa toukokuun lopussa. Siellä ensin 5vrk ja 3vrk Barcelonassa. Suositelkaa nähtävyyksiä, ruokapaikkoja, discoja jne... Millainen hintataso? Hotelli Saloussa on California palace, onko siitä kokemuksia?
Salou ja Barca
akka
71220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sitä vaan että, Barca on vene.....Barça (amb la Ç) on mm. jalkapallojoukkue ja Barna on Barcelona........kivaa matkaa vaan
Kiitos tästä sivistävästä kieliopillisesta näkökohdasta.
on Akankin tietää Barçan olevan AINOASTAAN se "Club de Fútbol Barcelona" ennen matkaansa... joten ota opiksi vaan. Ei olekaan kysymys kieliopista vaan YLEISsivistyksestä!
Paljon tietoa löytyy netistä vaikkapa kaupunkien omilta turisteille tarkoitetuilta sivuilta.
etsivälle?
www.salou/org
www.bcn.es
Monikielisiä sivuja (ei suomeksi) nähtävyyksistä, ravintoloista jne aina julkisiin kulkuneuvoihin asti.
kiitos kaunis mutta kyseiset sivut ja monta muuta sivustoa olen jo löytänyt. Täällä lähinnä kysyn kokemuksista. Ne ovat henkilökohtaisia. Ainakin minulla. Teistä ei voi tietää, ehkei ole kokemuksia vaan vain sivistystä. ;)
tätä asiaa on täällä puitu ja paljon....
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=1500000000000017&posting=22000000013446741#22000000013446741
En löytänyt tuota laittamaasi linkkiä aiemmin. Kiitos ja mukavaa kevättä :)