Keskiverto kk-ansioinen mies tienaa sellaiset 2 760 €/kk. Lomarahaa tulee vuosilomasta n. 1 930 € josta verojen yms. maksujen jälkeen napsahtaa tilille sellaiset 1 300 € ekstraa.
Kyllähän tuolla jo jonkinlaisen matkan saa?
Mitäs sanotte: näin tuli taas ilmainen Thaimaanmatka?
Ilmainen Thaimaanmatka kerran vuodessa
6
1461
Vastaukset
- juu'u
Kovinkin on rikas keskiverto ansio kk kohti.... mitäs jos sinun pitäisi tulla toimeen netto 1150€/kk??? Ei taitaisi sinulta onnistua! Tosin, kun vaan elää fiksusti ja säästeliäästi, niin tuollakin ansion säästöillä käyn kerran vuodessa thaimaassa!
- Loikoilija.
Siksihän se lomaraha maksetaan että ihmiset kävis kerrankin lomalla!
Nimim. "1730 €/kk - netto!" - kun`´
netto on 8000,-/kk eikä tarvi tehä mitään niin voi olla kerralla vähä pitempään :)
- Bisnesman
paljonko se edistää yhteiskuntaa, jos ei tee mitään sen hyväksi, tarvitsee tai ei?
P.S. En kysynyt ihan tosissani. Aina löytyy niitä, joiden ihanne on, ettei tarvitse tehdä mitään. Ovat siis loisia. Ihailen isääni, joka tekee yrityksessään paljon ihmisten eteen, muttei veloita paljon. Hän ei ole ehkä bisnesmies, mutta on hyvä ihminen.
- Palkka on palkkaa
Tuon logiikan mukaan kilometrikorvauksistakin kulujen jälkeen jäljellejäävä osuus on myös ilmaista rahaa!!?? Haloo. Palkka on palkkaa on se nimetään vaikka KULTAINEN KÄDENPURISTUS! Eli etpä saa vieläkään ILMAISTA matkaa vaan omasta "lisäpalkastasi" sen maksat.
- kivaa olla rikas...
Nimim. netto 6500 €/vuosi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697