Olen suunnitellut hankkivani koiran itselleni (Cavalier kingcharlesinspanielin) ja ajattelin kysyä että onko teillä kokemusta siitä että onko yleistä että maksetaan koira osamaksulla? Kysyin tätä jo eräältä kasvattajalta sähköpostitse mutta ei ole vielä kuulunut vastausta, joten päätin kääntyä teidän kaikkien puoleen! Opiskelijana ei ehkä olisi mahdollisuutta maksaa niin suurta summaa yhdellä kertaa, niin ajattelin, että onko teillä kokemuksia moisesta?
Osamaksuista
Meri
4450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen nähnyt, että jotkut kasvattajat kertovat sivuillaan, että on osamaksumahdollisuus. En tosin ole valitettavasti käynyt Cavalierien sivustoilla.
Maksettiin osamaksulla. Ihan normaalikäytäntö. Kaikilla kasvattajilla ei kuitenkaan ole tätä mahdollisuutta.
itse myyn osamaksulla siten, että koiran summasta pitää olla puolet maksettu, ennen kuin luovutan sen ja paperit tietenkin vasta maksun jälkeen.
kaikki eivät anna maksaa osamaksulla ja ainakin puolet pitäisi rahasta olla säästössä jos osamaksulla meinaa maksaa. Itse säästin vuoden, että sain koirani.