noloksi kääpiöautoksi ,kun kävin sille liikkeessä näyttään tilaamaani aygoa.
Perkele! Eihän se suuri ole ,mutta ainaskin uusi ja halpa.Etten sanoisi jopa sympaattinen ,hauskan kuuloisine kolmosmoottoreineen.
Olisiko ainesta jopa kulttiautoksi ,kuten mini ,tai kupla...
Saas nährä minkälaisia virityksiä ne tuunaajat niihin tekee...
No ajakoon vaimo edelleen peetullansa ,vaikka kääntösäde on höyryveturin luokkaa ,kuten pysäköitävyyskin.
Vaimo moitti
7
1272
Vastaukset
- se on
nolo kääpiöauto ja vielä huono sellainen.
AMS:n miniautovertailussa loppusyksystä jäi toiseksi
viimeiseksi ja olisi jäänyt viimeiseksi,jos Ka:ssa
olisi ollut sama 3:n vuoden takuu...- fat boy
Mutta mikä ams?
Vähän lohdutti ,kun päivällä kattelin ,kun volvomies yritti saada autoansa taipumaan pysäköintiuutuun parkkihallissa.
Kovasti kyllä mallaili ,mutta lopulta joutui perääntymään korvat punaisena;)
Tosin volvohan ei ole edes pahin pysäköitävä.
- keulassa
Olkoon mallimerkki mikä tahansa ,mutta kun keulassa on TOYOTA logo, takaa se huolettoman ja takuu varman kuluttaja ystävällisen tuotteen.
Ei lennä talvellakaan öljyt tielle eikä tarvitse rättien kanssa turata. Auto toimii kuin ikiliikkuja päivästä päivään vuodesta toiseen.
Tämän olen itse kokenut vuosien varrella. - moitti
talviautovertailussa ja jätti viimeiseksi mokoman koppimopon, se oli citikan c1 mutta sama koppero kuin aygo. Olihan mukana muuten letukan matizkin joka on samaa kokoluokkaa mutta pärjäsi mallikkaasti silti.
- Fat boy
Itseasiassa se oli myös vaihtoehtona ,kun autoa olin valitsemassa ,mutta on vielä rumempi ,kuin toi tojota ,joten letukka jäi ostamatta.
- Fat boy
Ne moottorin saundit!
Jos nyt auto ei mikään kuumaverinen olekkaan ,niin kolmoskoneen saundeja ei juuri erota kireen kutoskoneen äänistä.
Senpätähden älkää kanssa-autoilijat ihmetelkö meidän aygokuskien muikeita ilmeitä ,kun kiihdyttelemme liikennevaloissa;)
(pieni lapsellisuus sallittakoon auton hankinnassa.) - uhiorh
Se tosi söpön näköinen auto. Sillä, kun aamulla lähtee, eli näkee sen, ei voi tulla kun hyvälle päälle itsekin. On se järkevä peli, jos ei tavi pakun tiloja. Onnea vain autolle ja itsellesi! Seuraavaksi itsekin olen harkinnut vakavasti sitä, mutta Peugeot-merkkisenä, koska alla sattuu nut olemaan 206:nen.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi423910Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal393506- 703118
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak912970Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no851954- 351948
- 241789
- 321733
- 291721
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231684