Lapsia

Pärjääkö nykyään lesbot paremmin lapsenkasvatuksessa?tuleeko lapsista sosiaalisempia muita ihmisiä kohtaan?Kasvaako suomen väkiluku?
4614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nähdä enemmän.=)

Äänestä

pyh, aina ollut ja tulee olemaan, ei vaikuta mitenkään mihinkään. Suurin osa haluaa kumminkin olla vaan kaksin.

Äänestä

Sitten kun saan tuon mukulan pyöräytettyä ulos parin kuukauden päästä..

Ainakin suomen väkiluku kasvaa taas yhdellä... :)

Äänestä

Sosiaali- ja terveysministeriön mukaan ja muiden kasvatusalojen järjestöjen ja kunnallisten sosiaalipuolten sekä lasten oikeusturvakeskuksen kannalta

heterovanhemmat pärjäävät yhä huonommin lapsen kasvatuksessa, lapsistaan tule yhä epäsosiaalisempia muita ihmisiä kohtaan (käytöshäiriöitä yms.) ja Suomen väkilukukaan ei ole kasvanut tarpeeksi, jotta saataisiin riittävästi veronmaksajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Pärjääkö nykyään lesbot paremmin lapsenkasvatuksessa?tuleeko lapsista sosiaalisempia muita ihmisiä kohtaan?Kasvaako suomen väkiluku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu