Netistä öljyjä?

Tris00

On ollut vaikeuksia löytää Emendolta ym. monia perusöljyjä. Löytyiskö netistä jotain kauppaa josta voisi tilata esim ravensaraa, oikeaa kamomillaa (matricaria recutita) ja oikeaa meiramia (origanum majorana)? Kiitos.

7

1582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimetön

      Eranova myy laadukkaita Primavera-öljyjä, www.eranova.fi

    • suoraan

      Primaveran öljyjä tuo maahan Ruusupuu sieltä voi kysyä jälleenmyyjiä. Eikö netistä saa myös Frantsilan öljyjä heillähän on nettikauppa.

    • Matilda1

      Hei sinulle, joka etsit
      netistä oljyjä.
      Käy katsomassa www.luontaistuoteonni.fi
      Korkealaatusia öljyjä sekä paljon muita hyviä
      tuotteita.
      T. Tarja

    • Aromaterapia

      Tervetuloa tutustumaan ainutlaatuiseen aromaterapeuttiseen kosmetiikkaan Tsekistä

      "Karel Hadekin Aromaterapia"!

      Monille Euroopan maissa asuville on jo tuttu kyseinen luonnon valikoima. Nyt teillä on mahdollisuus hankkia aromaterapeuttiset tuotteet kaupastamme suoraan Tsekin valmistajalta sekä tarvittavat tiedot. Korkealaatuinen ammattilainen aromakosmetiikka tulee erityisesti kiinostamaan aromaterapeutteja, hierojia, kosmetologeja, Spa-salonkien henkilökuntaa, terveskeskusten, psykologien, terapeuttien, gynokologien, manikyyrin ja pedikyyrin ammattilaisia sekä jokaista, jolle oma ja perheen terveys on tärkeä asia. Sekä voitte valmistaa aromateraeuttiset tuotteet oman mielensä mukaan! Olemme aivan varmoja teidän pitävän kovasti tuotteestamme, jotka löytyvät kaupastamme. Lisätietoja Karel Hadekin Aromaterapiasta voi löytää tästä www.karelhadek.fi

    • maitithai

      Lehtijutun perusteella löysin aivan ihania thaimaalaisia aromaterapeuttisia hemmottelutuotteita myyvän suomalaisen nettikaupan.
      Katso ihmeessä herbbasics.fi!
      He tuovat maahan erilaisia vartalonhoitoon ja hemmotteluun tarkoitettuja luonnonmukaisesti tuotettuja tuotteita suoraan valmistajalta Pohjois-Thaimaasta.
      Olentilannut saippuaa, kuorinta-ainetta, vartalovoidetta, hierontaölyä sekä aromaöljyjä. Kaikki aivan mahtavia, jos tykkää sikäläisestä tyylistä.

      • MandiAnn

        Ainakin seuraavista paikista saa öljyjä:

        www.ruusupuu.fi (myös luomulaatuisia)
        www.frantsila.fi
        www.aduki.fi
        www.suomenhoitolatukku.fi (UMG-öljyt)

        Kokemukseni mukaan aivan asiallisia tuotteita kaikilla.

        Em. paikoista on saatavilla myös pohjaöljyjä. Netistä löytyy googlettamalla myös muita toimittajia.


    • nfgpwr

      www.iherb.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3102
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1831
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1714
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1229
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      125
      1009
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      93
      943
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      934
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      839
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      835
    Aihe