Hitto!
Ette voi edes tajuta mun surua!
Olen rakastanut jo yhtä tyttöä yli 2VUOTTA!!!
Ja tuntuu siltä että she don't just care!
Ollaan oltu kavereita jo 3v.
On asia mitä haluaisin maailmassa eniten!
Melkein kaikille muille ois sama!
Ja se 1 asia on RAKKAUS!
Haluaisin rakastaa ja helliä!
Ja antaa kaiken sille yhdelle henkilölle!
Tekisin kaikkeni että saisin rakastaa häntä!
Love and to be loved!
Kohtalonystäviä?
Mailatkaa [email protected]!
Ja kertokaa myös mitä voisin tehdä!
Siis neuvoja!
Kiitos teille kaikille jo etukäteen!
Teemu
Ette voi edes tajuta mun surua!
Olen rakastanut jo yhtä tyttöä yli 2VUOTTA!!!
Ja tuntuu siltä että she don't just care!
Ollaan oltu kavereita jo 3v.
On asia mitä haluaisin maailmassa eniten!
Melkein kaikille muille ois sama!
Ja se 1 asia on RAKKAUS!
Haluaisin rakastaa ja helliä!
Ja antaa kaiken sille yhdelle henkilölle!
Tekisin kaikkeni että saisin rakastaa häntä!
Love and to be loved!
Kohtalonystäviä?
Mailatkaa [email protected]!
Ja kertokaa myös mitä voisin tehdä!
Siis neuvoja!
Kiitos teille kaikille jo etukäteen!
Teemu
Vastaukset 14
Vanhimmat
No itse asiassa voin. Tosin olen sinua kolmisen vuotta vanhempi, ja sen kauniimman sukupuolen edustaja. Mutta sanon vain, ettei sitä rakkautta voi käskeä. Eikä aina voi voittaa. Ja se kai sitten täytyy väin hyväksyä.
"Eikä aina voi voittaa. Ja se kai sitten täytyy väin hyväksyä" Sama ongelma, rakkausasioissa etenkin. Aina ei voi voittaa....ainakaan rakkaudessa.
Niin!!
Mutta rakkautta EI pidä edes yrittää käskeä!
Se tulee sydämmestä!
Minäkin olen rakastanut yhtä poikaa jo vuoden.Ollaan kohtalo tovereita, vaikka olen tyttö.
Hei, piti kysyy millainen se tyttö on, jota rakastat?Oletteko samassa koulussa tai työpaikassa?Voisin yrittää neuvoa sinua.
Oltiin samassa koulussa!
Se kyllä asuu tossa ihan lähellä melkein naapureita!
Hän on sellainen pieni,kaunis,suloinen/herttainen,iloinen,huomaavainen,huumorintaju löytyy sekä se kaikkein ihanin!!!
HYMY!!!!
Meen aina lukkoon kun hän juttelee mulle ja sattuu hymyilemään! Tulee änkytettyä kaikenlaista!
On hän hyvännäköinen mutta sillä ei ole mulle yhtään väliä! EN tykkää arvostella ihmisiä ulkonäön peruusteella!!!!
Kauneudella en tarkoita ulkomuotoja olleskaan!
Persoona hänellä on aivan käsittämättömän ihana!
Siis aivan uskomaton!!
:)
Hyvä puoli mainittakoon, että olet jo päässyt juttusille hänen kanssaan.
Vaikea sanoa miten kertoisit hänelle tunteesi.Heti ensimmäiseksi ei kannata mennä kertomaan hänelle, mitä tunnet häntä kohtaan.Voisitko osoittaa huomaavaisuutesi ja rakkautesi jollain muulla keinolla?Esim. olet kohtelias, avulias, voit ostaa hänelle jotain mistä hän pitää..jne.Toivotaan että hänen sydämmensä lämpeäisi sinulle.Mutta jos ei, sinun on valitettavasti hyväksyttävä totuus.Aina ei voi saada.Joskus tapaat ehkä vielä suloisemman tytön, joka myös rakastaa sinua.=)Kenties hän odottaa sinun huomiotasi.
Muista että muitakin ihania tyttöjä on ympärilläsi.Jos keskityt vain yhteen, joka ei välttämättä rakasta sinua, saatat sulkea silmäsi muille vielä ihanemmille tytöille.Joku voi tälläkin hetkellä odottaa huomiotasi.
Julma totuus on se, että ketään ei saa rakastumaan pakolla ... :/
Eikä saa edes yrittää!!!!!!!
Todella tyhmää jos yrtittää!!
Rakkaus tulee sydämmestä!
OOt sä kertonu sile tunteistas?
JOs et niin kerro..
Siitä näet mitä tapahtuu,odota..
HYväää kannattaa aina odottaa..
ootko kertonu mitään tunteistas tälle tytölle ?!! (kannattaisko ?) voihan olla et tää tyttö vaan esittää välinpitämätöntä :) useinmitenhan ongelma on just et ei viitti mennä kertoon asiasta.. ettei vaan ois nyt sullaki käyny niin ? jos on niin mitään et oo menettäny ! kipaseppa kertoon asia niinku kerroit täällä netissäkin niin voipi olla et saattas tän tytönki tunteet herätä :) ittee vaan niskasta ja tartu kii !! tsemppii sulle ja voit mailata jos haluut ! :)
No oon mä ollut sille tosi kohtelias!
Se sano et oon sen mielestä mukava!
Mut en mä viiti mennä sanoon sille!
Se ei oo niin helppoa!
Siitä voi ystävyys kärsiä jos menee yhtäkkiä ehotteleen! Niin hän voi säikähtää!
Kyllä mä oon vihjailu sille mut oon kuullut että hän ei ehkä välitä musta "suhde" mielessä!
Silloin on vaikeaa huomata muita kun "rakastaa" toista! En oo sillain menny kenenkää kanssa juttelemaan mut kaippa mun pitäis!
Toisaalta kuka mun kanssa haluais jutella?
Ei kukaan haluu ku ne luulee että tulen ehdottelemaan heille kaikenlaisia!
Tahtoisin vaan tutustua uusiin ihmisiin!
Hitto!
...melkein samas tilanteessa oleva tyttö, mailaa jos haluut [email protected]
mulla sama tunne.en ees tunne kunnol tätä jätkää,mut ihanalta ihmiseltä vaikuttaa!!!ja mä oon tykäänny siit tosi paljo jo kaks vuotta.nähää tosi harvoin about.pari kertaa vuodes.haluisin niin rutistaa sitä!!!!ikävä.mul on sen känän numeroki ja ollaa joskus textailtuki,mut en kehtaa texstaa sille!!!varsinkaa mitää "alatsä olee"viestei!!