Tervettä elämää
Kysymys: Olen kuullut, että liikunta pidentää ikää. Pitääkö tämä paikkansa?
Vastaus: Sydämesi kestää vain tietyn määrän lyöntejä, ja siinä kaikki. Älä tuhlaa niitä liikuntaan! Kaikki kuluu käytössä. Korkeampi pulssi ei lisää elinikää. Vai oletko kuullut, että auto kestäisi pitempään jos sillä ajaa enemmän ja lujempaa? Ota nokoset.
Kysymys: Pitäisikö minun vähentää lihan syömistä, ja syödä enemmän hedelmiä ja vihanneksia?
Vastaus: Nyt kannattaa ajatella logistista tehokkuutta. Mitä lehmä syö? Ruohoa. Ja mitä ruoho on? Vihanneksia. Joten pihvi on tehokas mekanismi vihannesten tuomiseksi kehoomme.
Viljatuotteita saat kanasta, joka syö jyviä. Porsas on syönyt hedelmiä. Lihaa syömällä saat siis tyydytetyksi 100% päivittäisestä kasvistarpeestasi.
Kysymys: Onko olut tai viini pahaksi terveydelle?
Vastaus: Kuulehan, etkö tajunnut tuota edellistä selitystä? Kuten tiedämme, tutkijat jakavat kaiken aineen eläinkuntaan, kivikuntaan tai kasvikuntaan. Olut ja viini eivät ole eläimiä, eivätkä kiveä, vaan ne on tehty kasveista. Neuvoni on: syö hampurilaista ja juo päälle olutta. Nauti tästä nestemäisestä kasviksesta!
Kysymys: Miten lasken rasvaprosenttini?
Vastaus: No, sinullahan on yksi keho, ja sinulla on yksi rasva. Yhden suhde yhteen on sata prosenttia. Jos sinulla on sen sijaan kaksi kehoa, on prosentti 50 jne.
Kysymys: Mitä hyötyä on säännöllisestä liikunnasta?
Vastaus: Enpä pysty keksimään yhtään, sori!
Kysymys: Onko paistettu ruoka epäterveellistä?
Vastaus: Et taida ymmärtää aiempia vastauksiani? Ruokahan paistetaan kasvisrasvassa, joskus jopa upotetaan siihen! Miten lisäkasvikset voisivat olla epäterveellisiä?
Kysymys: Pienentäväkö vatsalihasliikkeet vatsaani?
Vastaus: Ehdottomasti eivät! Kun lihasta harjoittaa, se kasvaa suuremmaksi. Vatsalihasliikkeitä tulee tehdä ainoastaan, mikäli haluaa suuren vatsan.
Toivottavasti nämä vastaukset oikaisevat vallitsevia vääriä käsityksiä terveydestä ja ruokavaliosta!
Tervettä elämää ; \
2
323
Vastaukset
- tuffe
Vai nestemäinen kasvis :)))) Sitä voi nyt sitten mainostaa että on vegetaristi...?
- mirham
esitetty...nyt voi hyvällä omalla tunnolla jatkaa entiseen malliin..:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1062299Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol31150Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43944