voiko olla oikein että pelkästä lyhyestä puhelinkeskustelusta, jossa ei ilmennyt mitään, lakimies voi veloittaa 120 euroa?
lakimiehet ryöstää
6
984
Vastaukset
- toki
Kyllä kyllä.
Meillä velotetaan yli 150 e alv / tunti. Ja se on vieläpä halpaa.
Ja se ilmenikö jotain, on aika suhteellista. - Alpo Stasi
lakimiehen ja asianajajan käsi on aina asiakkaan taskussa.
- /\/
Kummallista, kuinka ne ovatkin ahneita. Normaalistihan pitkän yliopistokoulutksen saaneet oman alansa asiantuntijat tekevät työtään maksutta, ihan hyväntekeväisyytenä. Mutta eivät juristit. Koska niillä on käsi taskussa.
Ovat ne pirullista porukkaa, kun eivät ole ymmärtäneet vaikka ovat kouluja käyneet, että kaikille kuuluu yhtä paljon. - juuri näin
/\/ kirjoitti:
Kummallista, kuinka ne ovatkin ahneita. Normaalistihan pitkän yliopistokoulutksen saaneet oman alansa asiantuntijat tekevät työtään maksutta, ihan hyväntekeväisyytenä. Mutta eivät juristit. Koska niillä on käsi taskussa.
Ovat ne pirullista porukkaa, kun eivät ole ymmärtäneet vaikka ovat kouluja käyneet, että kaikille kuuluu yhtä paljon.Kyllä meid... niiden pitäisi ilmaseksi töitä tehdä!
Tottakai siivoojakin (tai mikä lie 'puhtaanapidonammattilainen') siivoaa ilmaiseksi heti kun on oppinut mikä litku minkäkin lian poistaa.
Hei haloo!
PS Miksi kaikki unohtavat, että suuriinpaan osaan tapauksista korvaus juristille tulee oikeusturvan tai oikeusavun kautta. Omavastuu jää asiakkaalle maksettavaksi ja käytännön elämässä sitä ei edes aina peritä. - Alpo Stasi
juuri näin kirjoitti:
Kyllä meid... niiden pitäisi ilmaseksi töitä tehdä!
Tottakai siivoojakin (tai mikä lie 'puhtaanapidonammattilainen') siivoaa ilmaiseksi heti kun on oppinut mikä litku minkäkin lian poistaa.
Hei haloo!
PS Miksi kaikki unohtavat, että suuriinpaan osaan tapauksista korvaus juristille tulee oikeusturvan tai oikeusavun kautta. Omavastuu jää asiakkaalle maksettavaksi ja käytännön elämässä sitä ei edes aina peritä.Älä unta nää.
- huijattu
Palkkasin yksityisen asianajajan porukalla. Myöhemmin kävi ilmi, että yksi porukasta ei ollut mukana. Tuomari ajoi hänenkin asiaa ilmaiseksi. edusti tätä esim .oikeudessa. Kun kysyin miksi hän ilmoitti ei ollut valtakirjja. Olen aina luullut, että oikeudessä edustettaessa tarvitaan valatkirja. Tämä osaka ilmestyi paikalle rahanjako tilaisuuteen. Ts. hän sai rahaa ilmaiseksi. Tämä kaikki pimitettiin minulta ja muiltta osakkailta joilla oli opikjeusturvavakuutus. Onko kokemuksia ja miten menetellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1058237- 1125764
- 555231
- 2895206
- 783851
- 583041
- 662757
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222558Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292532- 452491