Tonttu Uutiset

Mikko Palatalo

Tämä on Tonttu Radion uutiset, toimittajana Mikko Palatalo.



Hyvää iltaa uutisista. Nyt aiheisiin:

-Taavi Tonttu menetti kiveksensä


Taavi Anu Tonttu on siis menettänyt kiveksensä suuressa onnettomuudessa. Tämä onnettomuus sattui viime tattiyönä 4. kärpässienikuuta. Onnettomuus oli marakatin syytä koska marakatti oli Marin pauloissa. Tämä edellämainittu marakatti leikkasi Taavi Tontun kivekset irti Vesurilla ja ompeli ne suuhunsa. Marakatti on pidätettynä Tonttulinnassa ja kärsii mielenterveyshäiriöistä. Erikoiskirjeevaihtajamme Tonttu Toljanteri on onnettomuuspaikalla. Toljanteri mitkä siellä ovat nyt tunnelmat?

-Kuuleeko stutio ku miä meni hotkasemaan tuon viteo kamera justiinsa. Tuovi Tonttu ol juuri tullee tiedon mukaa menny naimisiin Hessu Hopon kanssa.


Kiitos. Minä Mikko Palatalo otan nyt tuolta laatikosta erittäin herkullisen palan hasista ja lähden kotiin naimaan puhelinluetteloa. Hyvää iltaa ja kusenmakuista huomista.

0

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

        Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
        Maailman menoa
        339
        11906
      2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

        "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
        Maailman menoa
        360
        7999
      3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

        Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        3253
      4. Verinen koira

        Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
        Imatra
        98
        2278
      5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

        Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
        Maailman menoa
        156
        2239
      6. Mira Luoti, Vain Elämää

        kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
        Maailman menoa
        8
        1666
      7. Faktat kehiin!

        kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
        Ikävä
        110
        1271
      8. Mopokeulija

        Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
        Haapavesi
        56
        1116
      9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

        Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
        Ähtäri
        26
        908
      10. Sylikkäin.

        Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
        Ikävä
        60
        803
      Aihe