Mikä tämä on? valkoinen patti nännissä halk.1-2mm

rolleblade

Mulla vauva 4,5kk ja Se kova möykky ollut siinä jo 3 viikkoa eikä meinaa millään hävitä. On tosi kipee. ei mun tietääkseni ole finni, kun siitä ei tule mitää ja on ihan kova.
Löytyykö mitään parannuskeinoa? vai joudunko vaan kärsimään. imettäminen tekee kipeetä.
Niin ja häviääkö se itsekseen. en vaan voi käsittää miks mulla aika kaikkea ongelmia imetyksen kanssa :(

1

2945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaksuja :)

      Voi olla, että tiehyt on tukkeutunut ja siihen on em. patti. Sitä voi yrittää saa pois esim. puristamalla tai pyyhkeen kulmalla. Voit myös yrittää ensin lämmittää kohtaa tai vaikka saunassa yrittää saada sitä pois. Jos ei millään lähde, niin käy lääkärissä, jos he saisivat sen pois. Piimäkokkare ei sinällään ole vaarallinen, mutta jos se on kipeä, niin aika inhottava vaiva. Joskus voi hävitä itsekseen, mutta kun siitä vaivaa, niin yritä saada pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3452
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1367
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      183
      1363
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1050
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1000
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      952
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe