vaatteet oli pois ja en tiennyt yleensäkkään missä oon.
Ajattelin aamulla, mitäs sitä oikein tekis jos toi uni olis totta. Heräis täysin vieraassa paikassa vaatteet on varastettu, ei oo mitään mihin kietoutua, ja jos meet keskelle kaupunkia alasti niin johan sitä immeiset katsos pitkään.
Olisko se aikuistumista jos kävelis vaan alasti himaan ja ei välittäis katseista eikä bravoo huuroista?
näin viimeyönä unta, olin alasti
21
1883
Vastaukset
- Minä.
Ehdottomasti ei olisi.
Btw. Suomessa ei julkisilla paikoilla saa olla alasti.. (jos ei nakurantoja lasketa)- jäisitkö vaan venaan
että joku tulee, vai mitä? Siihen vois mennä päivä tai kaksi, pahempi jos viikko.
- Minä.
jäisitkö vaan venaan kirjoitti:
että joku tulee, vai mitä? Siihen vois mennä päivä tai kaksi, pahempi jos viikko.
Tarvi muuten vähän aikaa kattoo mitä tarkotit. xD
Ilmeisesti mitä minä kyseisessä tilanteessa tekisin. (?)
No minäpä varmaan kävisin naapurista jotain päälleni hakemaan ja apua pyytämään.
Paitsi jos olis puhelin nii apua soittaisin.
Tällästä tilannetta mulle tuskin vaan ikinä tapahtuu, kun en juo :D Tälläsethän yleensä kännissä tapahtuu.
Mutta aiemmassa viestissäni vastasin kysymykseen "olisiko se aikuistumista". Ei se olisi. - ei ole puhelinta
Minä. kirjoitti:
Tarvi muuten vähän aikaa kattoo mitä tarkotit. xD
Ilmeisesti mitä minä kyseisessä tilanteessa tekisin. (?)
No minäpä varmaan kävisin naapurista jotain päälleni hakemaan ja apua pyytämään.
Paitsi jos olis puhelin nii apua soittaisin.
Tällästä tilannetta mulle tuskin vaan ikinä tapahtuu, kun en juo :D Tälläsethän yleensä kännissä tapahtuu.
Mutta aiemmassa viestissäni vastasin kysymykseen "olisiko se aikuistumista". Ei se olisi.eikä naapurissa ole ketään, siis mitäs teet?
- Minä.
ei ole puhelinta kirjoitti:
eikä naapurissa ole ketään, siis mitäs teet?
No vittu kyllä ihmisillä on monia naapureita. Seuraavalle vaan.
-> ja seuraavalle
->ja seuraavalle
-> ja seuraavalle
jne. jne. jne.
Kyllä joku on aina kotona.
- .....
Jos tapahtuis noin hullusti niin jotenkinhan pitää omaan kotiin päästä. Kietoo vaikka verhot ympärille tjs. Aika avuton täytyy olla jos ei tollasesta tilanteesta pääse eteenpäin.
- ..................
kaikista kangaskappaleista? Entäpä, jos talossa on ainoastaan pöytiä ja tuoleja?
Aika avuton on kertakaikkiaan siinä tilanteessa!! Joo-o, olet oikeassa... - .....
.................. kirjoitti:
kaikista kangaskappaleista? Entäpä, jos talossa on ainoastaan pöytiä ja tuoleja?
Aika avuton on kertakaikkiaan siinä tilanteessa!! Joo-o, olet oikeassa...Jos ei ole mitään sopivaa sisällä niin sitten lähtee vaan ulos alasti.
- ja näin!
niin tai todellinen selviytyjä ottaa vaan tilanteen coolisti ja ottaa jonkun palmun lehvän peittämään youknow-paikkoja.
- .................
palmunlehteä saatavilla, niin sitten laittaa käden peittämään "youknow"-paikkoja.
- kourasee munat käteen
................. kirjoitti:
palmunlehteä saatavilla, niin sitten laittaa käden peittämään "youknow"-paikkoja.
ja kävelee alasti himaan.
Se helpoittaa jos on verhoja, kukkasia mistä saa lehtiä, mutta jos on tyhjä huone niin ei onnistu. - Minä.
kourasee munat käteen kirjoitti:
ja kävelee alasti himaan.
Se helpoittaa jos on verhoja, kukkasia mistä saa lehtiä, mutta jos on tyhjä huone niin ei onnistu.Kävelisit pitkän matkan alasti kotio? Etkä vissiin ees tietäis missä se on.
Eikös kannattais naapurissa käydä pyytään apua..? (ne saattaa kyllä vähän säikähtää mutta silti) - on, lähtee
Minä. kirjoitti:
Kävelisit pitkän matkan alasti kotio? Etkä vissiin ees tietäis missä se on.
Eikös kannattais naapurissa käydä pyytään apua..? (ne saattaa kyllä vähän säikähtää mutta silti)alastomana himaan. Kun ei ole puhelinta, ei vaatteita, ei verhoja, eikä kukkasen lehtiä, nii mikäs auttaa peittelyyn muu kun oma käsi??? ;)
- Minä.
on, lähtee kirjoitti:
alastomana himaan. Kun ei ole puhelinta, ei vaatteita, ei verhoja, eikä kukkasen lehtiä, nii mikäs auttaa peittelyyn muu kun oma käsi??? ;)
No naapurin lakana. Tyhmä.
Et varmaan siinä tilanteessa lähtis ihan tosissaan alasti pihalle jos et ees tiä missä sä oot?!? - naapuria,
Minä. kirjoitti:
No naapurin lakana. Tyhmä.
Et varmaan siinä tilanteessa lähtis ihan tosissaan alasti pihalle jos et ees tiä missä sä oot?!?huoneessa ei ollut kalustusta, ei verhoja, kukkasia yms. Siis paikka keskellä ei mitään. Oletko valmis lähtemään seikkaileen alastomana, jäätkö odottaan jos joku sattuisi tulemaan?
- jee jee
naapuria, kirjoitti:
huoneessa ei ollut kalustusta, ei verhoja, kukkasia yms. Siis paikka keskellä ei mitään. Oletko valmis lähtemään seikkaileen alastomana, jäätkö odottaan jos joku sattuisi tulemaan?
"huoneessa ei ollut kalustusta, ei verhoja, kukkasia yms. Siis paikka keskellä ei mitään. Oletko valmis lähtemään seikkaileen alastomana, jäätkö odottaan jos joku sattuisi tulemaan?"
toi kuulosti jonkun elokuvan trailerilta.
mut anyways, kyllä mä ainakin mielummin lähtisin seikkaileen alastoma, kuin että jäisin vaan odottamana jonnekin tuhanneks vuodeks ennen ku joku sattuis tulemaan sinne.
repii vaikka tapetit seiniltä ja tekee niistä jonkun hienon asun itelleen.
tai lattialaatoista, repii irti ja pitää niitä youknow-paikkojen edessä kunnes pääsee jonnekin missä on jotain vaatteita.
tai talvella tekee lumesta vaatteet, voi tulla vaan vähän kylmä.
- alastomuusunet
viittaavat siihen, että on epävarma ja etsii omaa paikkaansa tai pelkää nolaavansa itsensä muiden silmissä.
- Ossi
Tuohan ois makee tilanne, kun ois nakurannalla.
- alasin alapäässä
ihan alasti kävelisin. ja runkkailisin siinä samalla. esittelisin naisille muniani. ehkäpä jopa jahtaisin heitä ympäri kaupunkia mela pystyssä. olisi aika mielenkiintoista meinaa nähdä että millaiset lehtijutut siitä tulisivat :D
niin ja naaman ehkä yrittäisin jollain peittää jotten joutuisi poliisin kynsiin myöhemmin.
tuosta aikuismaisuudesta en tiedä. ei se kai mitään "teiniäkään" oo jos alasti kävelee. jokainen tavallaan.- ja jos vielä ajattelee
sitä aikuistumisen kannalta, niin aikuisuutta tarvitaan. :D
Lapset on alasti ne ei häpeä itseään. Sitten tulee murrosikä ja kehonhäpeä, sitä jatkuu aikuistumiseen asti. Kun ihminen saavuttaa aikuisuuden siltä katoaa osittain alastomuuden häpeä. Toiset häpeää kyllä vielä silloinkin, ne on kai niitä jotka on kasvanut pienessä piirissä.
Tilanteita missä ihminen voi joutua alastomana ennakkosuunitelmasta poiketen on monia, ja niitä varmaan on jokaiselle jossain määrässä sattunut. On tilanne joka karkaa alku suunitelmasta .......... vaikka,
- olet suihkussa ja yksin himassa, sitten kun tulet suihkusta talo on täynnä vieraita.
- Oot uimahallissa ja hyppäät kerroksesta ja olet unohtanut uikkarien narun laittaa kiinni, uikkarit lähtee jalasta.
- Oot mökillä saunomassa ja saunot yksin. Meet saunasta alasti uimaan, ja kun oot vedessä koko mökkiporukka tulee grillaan makkaraa saunan edessä olevaan grilliin ym ym. Noin niin kun malliksi. Sitä on vaan rohkeasti mentävä, muuta kun ei voi. - pohjaa keskusteluun
http://www.radikaali.net/yhteiso/keskustelualue.html?a=12&v=2023
Alastomuuden Pelko = Gymnofobia
Puhutaan ihan oikeasta aiheesta, ihmisellä on pelkotiloja http://www.google.fi/search?hl=fi&q=alastomuuden pelko&spell=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1604215Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4163196Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142108Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141770Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51168- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691005Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24921- 54896
- 71869