Saako toisen tontille rakentaa?

No miten on?
41215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tokkopa! T okko toisen tontille saa rakentaa?
Vanha vitsi!

Äänestä

kysynyt omistajalta luvan.

Äänestä

Kunhan hoitaa luvat kuntoon ENNEN kuin alkaa rakentaa.

Äänestä

kyllä voi. ie kannata lupia kysellä, siitä ei tuu ku sanomista. Ei muuta ku alat paaluttaa vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valoinko perustukset turhaan kirjoitti:

No miten on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu