POLTTOHAUTAUSMINISTERIÖ
Helsinki 2006
KOSKEE POLTTOHAUTAUSTANNE
Koska suorittamiemme tutkimusten peruusteella olemme todeneet, ettei teillä ole mitään sosiaalista tulevaisuutta, ja että olette väestopolittisesti kykenemätön eikä näin ollen jatkuva kuulumisenne yh-
teiskuntaamme näin ollen ole mitenkään hyödyksi. Olemme päättäneet väestöylijäämää koskevan lain 117§ 4. mom. mukaan polttaa teidät.
Pyydämme teitä sen vuoksi saapumaan ensi perjantaina klo 17,00 Krematorioon, uuni 16. peltin:o 8, mukana virsikirja. veroilmoitus sekä ennakkoveron pidätyskuitit.
Koska tutkimuksiemme mukaan olette nauttineet suuret määrät alkoholipitoisia juomia, kehoitamme teitä ilmeisen räjähdysvaaran vuoksi juomaan ennen polttohautaustanne 1litra kutunmaitoa sekä lasin kraanavettä.
Teidän on lisäksi otettava mukaan olkipaali. 20 kg koksia, jätepaperia sekä lastuvillaa, 3litraa 90 okt. bensaa sekä kaksi tulitikkua. Mikäli haluatte erikois käsittelyn tuhkallenne,pyydämmetullessane jättämään portinvartialle osoitteella ja postimerkillä varustetun kirjekuoren tuhkan edelleen lähettämistä vartrn. Muutoin lahjoitamme sen apulannaksi. Maaseudun Tujiaiset ry:lle.
Velvoitamme teidät itse huolehtimaan kuolinilmoituksistanne, ilmoitukset henkikirjoittajalle , veroviranomaisille ja velkojillenne. Sekä hyvissä ajoin peruttamaan lehtitilauksenne, palauttamaan ulkomaan passinne, ajokorttinne ym. asiakirjat a.o virstoihin.
Tämän käskyn laiminlyömisestä on väestöylijäämää koskevan lain 110§ 6. mom. mukaan säädetty kovennettu kuolemanrangaistus ( = säästöliekillä ).
Odotamme teitä siis täsmälleen sovittuna aikana, josta ainoastaan täten ilmoitamme.
Kunnioittaen
POLTTOHAUTAUSMINISTERIÖ
Keskus-Krematorio
Ei heikko hermoisille
Tauho
3
2058
Vastaukset
- ette minun
hautapaikkaa määrää!!! Saatana!!!
- tln
Juu, kyllä passaapi. Just se aika on mulle sopiva. Saiskos kuitenkin viimeisenä toivomuksena toivoa kyyditystä paikalle, kun on tuota kamaa mukana niin pal.Pankaa taksi tulemaan, teidän laskuun tietenkin, jo hyvissä ajoin. Osoitteenhan tiedättekin.
- goooooooood
Hyviä juttuja sillä on, vaikka yhdyssanoja ei osaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648