Tallelokero ei ole välttämättä turvallinen säilytyspaikka ,minulta katosi uusi rannekello joka oli lahjapakkauksessa,huomasin vasta suomessa.Laitoin mailin sosua by the sea hotelliin,mutta ei sitä takaisin varmaan saa .Sähkökatkot olivat myös yleisiä ,huoneissa oli kynttilöitä ja tulitikkuja. Hintataso oli huomattavasti kalliimpi kuin lomaoppaassa,kylällä olut maksoi 80DOP ,ruoka 450DOP juomaraha
Varo varkaita Sosua by the sea hotellissa
Vesimies
52055
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mukana uusi rannekello lahjapakkauksessa?
Jos olisin vakuutustarkastaja niin sanoisin
kyllä suoraan että yrität petosta sillä ei
tulisi mieleenkään mennä ko. maahan yli
10 euron kello ranteessa.
JA nuor ruokahinnatkan on todella edullisia.
Mistä noin halvan paikan löysit ?
Morua maissa kun kävi syömässä niin pihviaterialle
tuli hintaa helpolla 1500 DOP
Rannekello oli suomesta vaimoni minulle ostama 50 vuotis lahja,jonka hän antoi ko.hotellissa. Matkatavara vakuutuksen omavastuu minulla oli noin 150e ,joten kellon arvo jäi sen alle. Ravintolan ruokalistan hintoihin lisätään alv.16%+juomaraha noin 10%.Vertasin ruuan hintaa lomaoppaan ilmoittamaan hintaan jossaoli maininta ruoka 250DOP,olut 40DOP.
Me kävimme syömässä Morua Maissa useaan ootteeseen ja hyvin söimmenkin. Mutta me maksoimme ruuasta juomineen kolmanneksen tuosta mitä olit maksanut eli n. 500 pesoa. Mitä oikein söit ja joit ja kuinka paljon?
Alkusalaatti, pihviannos, jälkkäri ja
yksi olut ruokajuomaksi.
170 - 250 - 450 DOP olut 45 DOP tänään 14.2.06