Varo varkaita Sosua by the sea hotellissa

Tallelokero ei ole välttämättä turvallinen säilytyspaikka ,minulta katosi uusi rannekello joka oli lahjapakkauksessa,huomasin vasta suomessa.Laitoin mailin sosua by the sea hotelliin,mutta ei sitä takaisin varmaan saa .Sähkökatkot olivat myös yleisiä ,huoneissa oli kynttilöitä ja tulitikkuja. Hintataso oli huomattavasti kalliimpi kuin lomaoppaassa,kylällä olut maksoi 80DOP ,ruoka 450DOP juomaraha
52055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mukana uusi rannekello lahjapakkauksessa?
Jos olisin vakuutustarkastaja niin sanoisin
kyllä suoraan että yrität petosta sillä ei
tulisi mieleenkään mennä ko. maahan yli
10 euron kello ranteessa.

JA nuor ruokahinnatkan on todella edullisia.
Mistä noin halvan paikan löysit ?
Morua maissa kun kävi syömässä niin pihviaterialle
tuli hintaa helpolla 1500 DOP

Äänestä
  • Rannekello oli suomesta vaimoni minulle ostama 50 vuotis lahja,jonka hän antoi ko.hotellissa. Matkatavara vakuutuksen omavastuu minulla oli noin 150e ,joten kellon arvo jäi sen alle. Ravintolan ruokalistan hintoihin lisätään alv.16%+juomaraha noin 10%.Vertasin ruuan hintaa lomaoppaan ilmoittamaan hintaan jossaoli maininta ruoka 250DOP,olut 40DOP.

    Äänestä

  • Me kävimme syömässä Morua Maissa useaan ootteeseen ja hyvin söimmenkin. Mutta me maksoimme ruuasta juomineen kolmanneksen tuosta mitä olit maksanut eli n. 500 pesoa. Mitä oikein söit ja joit ja kuinka paljon?

    Äänestä

  • Morua Mai kirjoitti:

    Me kävimme syömässä Morua Maissa useaan ootteeseen ja hyvin söimmenkin. Mutta me maksoimme ruuasta juomineen kolmanneksen tuosta mitä olit maksanut eli n. 500 pesoa. Mitä oikein söit ja joit ja kuinka paljon?

    Alkusalaatti, pihviannos, jälkkäri ja
    yksi olut ruokajuomaksi.

    Äänestä

  • Vesimies kirjoitti:

    Rannekello oli suomesta vaimoni minulle ostama 50 vuotis lahja,jonka hän antoi ko.hotellissa. Matkatavara vakuutuksen omavastuu minulla oli noin 150e ,joten kellon arvo jäi sen alle. Ravintolan ruokalistan hintoihin lisätään alv.16%+juomaraha noin 10%.Vertasin ruuan hintaa lomaoppaan ilmoittamaan hintaan jossaoli maininta ruoka 250DOP,olut 40DOP.

    170 - 250 - 450 DOP olut 45 DOP tänään 14.2.06

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vesimies kirjoitti:

Tallelokero ei ole välttämättä turvallinen säilytyspaikka ,minulta katosi uusi rannekello joka oli lahjapakkauksessa,huomasin vasta suomessa.Laitoin mailin sosua by the sea hotelliin,mutta ei sitä takaisin varmaan saa .Sähkökatkot olivat myös yleisiä ,huoneissa oli kynttilöitä ja tulitikkuja. Hintataso oli huomattavasti kalliimpi kuin lomaoppaassa,kylällä olut maksoi 80DOP ,ruoka 450DOP juomaraha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu