mitä pitää tehä ku oon päässy tommoseen missioniin ku the battle of the el alamein
ja sit siinä pitäs tehä tämmönen hommaku defend the soud side of town using?
eli mitä tossa pitäs tehä pikaisii vastauksii kiitos
ja sit siinä pitäs tehä tämmönen hommaku defend the soud side of town using?
eli mitä tossa pitäs tehä pikaisii vastauksii kiitos
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tulihan tuo jokin aikaa sitten läpi pelattua mutta ei nyt tule mieleen... "Defend the south side of town using"...niin using mitä?
Ja pienenä vinkkinä voisin sanoa, että vähän saisit petrata kirjoitustasi. Tässä annan nyt esimerkin, miten sinun olisi pitänyt kirjoittaa.
Mitä pitää tehdä, kun olen päässyt tehtävään "The Battle Of The El Alamein"? Siinä pitäisi tehdä sellainen homma, kuin "defend the south side of the town using".
Eikös ollut heti paljon selkeämpää? Muistapa tämä ensi kerralla. ;)
Mikäs oikolukija siellä oikein on? Onhan noita hutiloiden tehtyjä tekstejä rasittava lukea, mutta antaapa olla. Jokainen tyylillään. Itse kyllä kirjoittelen mieluiten kirjakielellä, vaikka aitua eteläpohojammaata puhunkin.
Sitten asiaan.
Neljä kertaa on tullut peli pelattua läpi, joten luulisin kysyjän olevan kohdassa, jossa täytyy kiivetä korkean rakennuksen katolle, etsiä kiikareiden avulla vihollisen panssarivaunut ja muistaakseni F-napilla lähettää tykistölle koordinaatit. Sitten vain odottelet ja katselet kun natsivaunut lentää atomeiksi.
Kyllähän siihen ruutuun ihan ohjeetkin tulee.
no sori tosta jäi sit toi viiminen sana eli toho usingin perään tulee artillery