Kissan takajalassa patti

Huolestunut omistaja

Huomasimme kyhmyn tänään.

Se selkeästi kutisee tai tuntuu muuten epämiellyttävältä, koska kissa nuolee sitä kokoajan. Se on myös nyppinyt siitä kaiken karvan pois.

Onko olemassa jotain normaalia ohimenevää selitystä, vai lähdetäänkö lääkäriin?

Sisäkissa kyseessä, ikää 6 kk.

2

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sae

      Tuo ei kuulosta normaalilta. Patti on selvästi kipeä, jos kissa nuolee sitä.

      Onko patti kova vai pehmeä ja missä se tarkalleen on? Aristaako kissa sitä? Onko iho ehjä? Minkä kokoinen se on?

      Käythän sitten kertomassa täällä, mitä sanottiin! :)

      • Huolestunut omistaja

        Varsinainen syy ei selvinnyt, mutta kissa lakkasi sen nuolemisen ja patti on huomattavasti pienentynyt jo yhden päivän aikana. Päätimme, että katselemme vielä päivän ja mietimme sitten jatkoa.

        Patti oli sellainen pehmeähkö, mutta kissa käyttäytyi muuten aivan normaalisti, lukuunottamatta että välillä sitä nuoli. Oli ja on edelleen ihan yhtä leikkisä, eikä arista sitä yhtään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3898
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      352
      3015
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1655
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      811
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      779
    Aihe