Mitä pitäis hommata ku haluaisin ostaa subbarin? esim vahvari jakosuodatin yms. autossani on jo SONYn soitin (kasetti) monipuolisilla liitännöillä (uutena ostettu). Että pääsis vähä luukuttaan kaupungille. PS. asiallisia vastauksia!
BANG,BANG,BANG,BANG,BANG,BANG
subfoover
3639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
rahallahan niitä saa :D No mutta subbarin saa jo 100e ja taatusti alkaa pellit täristä. Vahvarin saa 150-300e. Jos haluat ainoastaan subbarille vahvarin, niin sitten kannattaa ostaa 1 tai 2 kanavainen, mutta jos haluat myös muille kaiuttimille, niin ainakin 4 kanavainen. kannattaa vierailla sivuilla: www.powerset.fi ja www.autosound.fi. Powerset:sta saa kohtuu hintaan laatukamaa ja autosound:in sivuilla neuvotaan asennuksissa ja ostopäätöksissä.
Jos kaikki haluat ostaa kerralla, niin mene tarjoustaloon kräsh,kräsh osastolle.. Suosittelen ensiksi ostamaan kuitenkin sen KUNNON vahvarin niissäkin on jonkinnäköiset suotimet valmiiksi. Sen jälkeen lähdet rakentelemaan ja parantelemaan kokonaisuutta pikkuhiljaa. Parempaa suodinta, parempaa bassoa, parempaa soitinta, parempia erillissarjoja, jne..
osta carpoverin hpb-1502 vahvistinkoseoli 169-179€ paikasta riippuen ja jbl gt-4 12" 99€. kaverilla on ja lähtee ääntä, mutta kun tossa vaffissa on nii loiva suodati että kannattaa ostaa joku eriilinen suodin lisäksi.