variksen metsästys

Saako varista ampua 22lr,jos saa pitääkö olla jokin tietty panos.Mökillä liikaa variksia.
2909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ammuskelen pienoiskiväärillä silloin tällöin heinäkuussa variksia ravunsyötiksi. Helppo palastaa kirveellä. Mieleeni ei koskaan ole juolahtanut, että teen jotakin laitonta.

Äänestä

Varikselle pitää täyttyä ehto 150J piipunsuulta. Esimerkiksi vaimenninpaukuista Scoremax ja Aguilan SS täyttää ehdot.

Yliäänennopeuden lähes kaikki täyttävät tuon ehdon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


j-75 kirjoitti:

Saako varista ampua 22lr,jos saa pitääkö olla jokin tietty panos.Mökillä liikaa variksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu