mistä

Evans & Sutherland AccelGALAXY:lle? Niin , mistä?
6253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No jo olet vehkeen keksinyt, mikäs toi on olevinaan?

Äänestä
  • vaan on OpenGl:lle optimoitu näytönohjain. Vanha kortti mutta pesee OpenGL:ssä nykyiset kortit menen tullen. Uutena hinta oli noin 2keur.

    Äänestä

Voit kysyä kernelin laitetuen postituslistoilta taikka sitten jostain nyysseistä jos siellä joku säkällä käyttää ko. laitetta.

BTW, oikeasti ajurin jakeleminen kuuluisi laitevalmistajalle, joten käännyppä ystävällisesti valmistajan puoleen.

Äänestä
  • onkin. Valmistajalta ei näyttänyt löytyvän ajureita X:ään.

    Äänestä

  • se juttu kirjoitti:

    onkin. Valmistajalta ei näyttänyt löytyvän ajureita X:ään.

    Eikä muuten löydy oikein windowsillekaan.
    Kokeile etsiä kortin piirisarjalle ajuria. Jos piiri on käytössä useamman valmistajan korteissa niin kokeile jonkun toisen valmistajan ajuria.

    Äänestä

  • c=3 kirjoitti:

    Eikä muuten löydy oikein windowsillekaan.
    Kokeile etsiä kortin piirisarjalle ajuria. Jos piiri on käytössä useamman valmistajan korteissa niin kokeile jonkun toisen valmistajan ajuria.

    ei ole mikään yleisesti viljelty piirisarja. Duunista taitaisi löytyä win nt-ajurit. Hmm, voi jopa löytyä vanhat X-ajurit. Pitää huomenna penkoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajurit kirjoitti:

Evans & Sutherland AccelGALAXY:lle? Niin , mistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu