Aluskate

Aluskate on tiilikattotalon ainoa vesikate.

Olen antanut ymmärtää, että aluskate antaisi tiivimmän tuloksen, jos sen vetäisi kattotuolien suuntaisesti! Miksi noin ei näe juuri koskaan tehtävän? Hankalaa?

Onko kukaan koskaan tehnyt tota noin? Niksejä?
2998
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun jossain pitäisi seisoa.

Äänestä

aluskate pitäisi limittää aina parin kattotuolin yli jatkoskohdalta. Jos vedät tuolien suuntaisesti ja sattuu joskus menemään vesi tai lumituisku tuolin yli toiselle puolelle niin se sitten tippuu sieltä villohin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiilikaton ainoa vesikate.... kirjoitti:

Aluskate on tiilikattotalon ainoa vesikate.

Olen antanut ymmärtää, että aluskate antaisi tiivimmän tuloksen, jos sen vetäisi kattotuolien suuntaisesti! Miksi noin ei näe juuri koskaan tehtävän? Hankalaa?

Onko kukaan koskaan tehnyt tota noin? Niksejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu