Onkohan kellään tietoa/kokemusta otsikon hotellista. Huhtikuun lopulla sinne on varaus tehty. Tietojeni mukaan se on ihka uusi, avattu joskus helmikuulla.
Lisäksi kysyisin kirjakaupoista, joista löytyisi sotahistoriaan liittyviä kirjoja.
IBIS OLD TOWN, Praha
1
702
Vastaukset
- hyvä hinta/laatu -suhde
Tuosta kyseisestä ei ole, mutta toissa kesänä toinen vanhan kaupungin IBIS oli täynnä kun sieltä ohi mennessä huonetta kyselin. Siisti paikka oli sekin.
Ibis-hotellit on yleensä siistejä ja hinta/laatu on oikein hyvä. Ovat samaa ranskalaista Accor-ketjua kuin eräät muutkin Euroopan halpahotellit, esim. Etap tai Formule1, Ibis on vaan selkeästi tasokaampi kunnon respoineen ja tiloineen.
Prahaan kannattaa todella varata hotelli etukäteen. Paikan päältä kesällä Ibiksen hinnalla saattaa saada paikan hostel-tasoiseen satavuotiaaseen ENTISEEN luxushotelliin - kokemusta on ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643295Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433107- 432478
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1032274- 311913
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851415- 391300
- 821149