Pojat, mitäs pidätte..

Tupakoivista tytöistä?
Oon muuten ihan kunnollinen, nuori aikuinen, järkevä, mutta ...tupakka!!!Paha myrkky se on!!!:(
Millaisia ajatuksia tupakoiva tyttö herättää teissä?Vastatkaa!!Perustelut.
12749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei se tupakointi tai tupakoimattomuus ihmistä muuta.
Itse lopetin tupakoinnin, nyt tupakoivan tytön henki haisee pahalle.
Kun poltin itse, ei sitä hajua huomannut.
Nyt ei ihan lähituntumaan enään halua, jos tytön henki haisee tupakalle.

Äänestä

Ei herätä minkäänlaista kiinnostusta. Yrittää näyttää aikuisemmalta ja kovemmalta. Ei houkuttele ja suudellessa olisi kuin tuhkista suutelisi. Inhottava ja pahanhajuinen.

EVVK.

T. Pal

Äänestä
  • Olin mä yläasteelle mennessä tupakoimaton, enkelihiuksinen tyttö. Nyt..keuhkojaan kituva nainen.Kiitos vaan yläaste ajalle.

    Äänestä

Mutta moni seurustelee tytön kans, joka polttaa... ja entä kun pojat polttaa...

Äänestä
  • Mun poikaystäväni polttaa. Se on mun mielestä tosi epämiellyttävää. Suuteleminenkin vois olla vähän mukavampaa, jos se ei polttais. Ei poikaystävässäni mitään muuta negatiivistä ookaan :) Nyt yrittää lopettaa... ainakin mun takiani.

    Äänestä

ei hyvä. mulla ei tule koskaan olemaan tupakoivaa tyttöystävää. jos polttaa, niin sen on loputtava välittömästi ennen suhteen alkamista.

Äänestä
  • Itse yritän lopettaa tupakan polton, mutta huonoin tuloksin.Limaa erittyy hirveesti, ja kunto on heikentynyt siitä mitä se oli joskus, en suosittele kenellekään.Jos sain valita menneisyyteni, olisin mielummin yksinäinen ja tupakoimaton.Niin, ehkä "kunnon" pojat eivät kääntäisi välttämättä niin herkästi selkäänsä.

    Äänestä

Kuten tässä jo esille on tullut niin eipä paljoa sytytä... Oli sitten tyttö muuten minkälainen tahansa, mutta tupakointi on yksi sellainen jota en voi hyväksyä.

Äänestä

I sillä hirveesti ole väliä mulle. Poltan itsekin silloin tällöin koska se rentouttaa jonkin verran. Ei se nyt niin hirveän pahallekkaan haise se tupakka. Ihan sama polttaa tai ei polta, se on jokaisen oma asia.

Äänestä
  • "Ei se nyt niin hirveän pahallekkaan haise se tupakka" Kyllä vaan haisee.

    Ja tupakka on erittäin hyvä miesten karkoite (sellaisten jotka ei itse polta, koska ne jotka poltaa vakituisesti tai joskus niin heitä ei pahemmin kiinnosta kun itsekkin haisevat ja maistuvat röökille.

    Ja kauheen näköstä ku joku 14v likka tulee jossai ulkona onks heittää röökii tai jos kysyy tulta.

    Äänestä

...et jos mulla on muija ystävä tai jotain muuta, niin sillä pitää olla terveet elämäntavat.
Eli ei tupakoi, dokaa tai käytä huumeita.
Ja näille perusteille on yks hyvä syy.
Mikään näistä ei tee ihmistä paremmaksi(suudella, kosketella tai sen kaa jutella)

Tupakka: laittaa hengen haisemaan ja sitten vaatteet haisee, hyvä siinä nyt on sit jutella kun on vaikeeta hengittää.

Dokaaminen: Se on ihan sekaisin, aina kun tavataan, se ei osaa hallita itseään(jolloin voi tapahtua mitä vain).

Huumeet: Se on addiktoitunut muuttuu joka käyttö kerran jälkeen, ei saa selvää.
Ja lopulta se saadaan puukotettua sen huume ongelmien takia(esim. huume velat)

Äänestä

En todellakaan pidä, koska en itse polta niin ei ole kovinkaan kiihottavaa nuolla aina tupakalta haisevaa muijaa...Mutta kyllä siihenkin varmaan tottuisi, että se on kyllä iso miinus mutta ei lopullinen tippuminen=)..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hevostyttö kirjoitti:

Tupakoivista tytöistä?
Oon muuten ihan kunnollinen, nuori aikuinen, järkevä, mutta ...tupakka!!!Paha myrkky se on!!!:(
Millaisia ajatuksia tupakoiva tyttö herättää teissä?Vastatkaa!!Perustelut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu