Haluisin alottaa lumilautailun. Oon lasketellu 5-6 vuotta, haluisin saada vähän haastetta lisää. Oon hiihtolomalla menossa Norjaan laskettelemaan ,pitäiskö siellä mennä hiihtokouluun, tai johonkin semmoseen?? ja vielä: mistä tietää onko regular tai goofy?KIITOS!
Lumilautailusta...
YOSH-I
1
487
Vastaukset
- regu
Kannattaa kokeilla laudalla laskemista eka suomessa,iha silläki ettei satu siel norjassa mitää isompia haavereita laudan kanssa ja mee loma pilalle,en halua pelotella:)
Ja ankkurihissiin ei kannata mennä yksin koska sillon voi kaatua siinä helpommin. Itelle on käyny aika monesti nii et oon kaatunu ankkurihississä ku tasapaino on heittäny. Suurin osa laskee mun tietämykseni mukaa reguna. laske sillä puolella kumpi tuntuu luontevammalta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1125255
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2752169- 911746
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401210Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411187Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051120Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1521111- 501109
- 1111059
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.821012