Mitä mieipiteitä ko. merkistä (laadusta) teillä on ? Minulle outo merkki.
DiBoss lcd- telkkarit
ostaja
2733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
LG:n osaomistuksessa oleva pulju. Halvan näköinen, mutta toisaalta halpahan se on.
Laatu kutakuinkin samaa tasoa kuin noissa muissa halpamerkeissä. Kuva nykii, pikselöityy ja paneleissa on valovuotoja.
Eli jos tuollaisen ostaa, niin kannattaa varautua siihen, ettei se kuva ole kovin silmiä hivelevää, kuten ei koko televisiokaan.
Veljelläni oli kyseisen merkin LCD suunnilleen viikon ajan kotona, mutta palautti sen kauppaan, kun kuva oli huono eikä säätämälläkään saanut siitä katselukelpoista.
On nyt ollut Dibossin 32" kotona kohta kuukauden ja oikein loistavasti on toiminut. Kuva on hyvä vaikka vaihdoinkin 100Hz 32" Salorasta tähän.
Ja se, että maksoi kympin alle tonnin on pelkkää plussaa. Kolmen vuoden takuukin koneella on.
En tiedä miten jengi etsiskelee niitä vuotojaan. mutta en minä ainakaan näe mitään erikoista esim. musta ruutu on todella musta. Yksi pikseli näyttäis olevan vihertävä valkoisella pohjalla, mutta ei sitä enää metrin päästä näe. Hyvät liittimet löytyvät (mm. hdmi) koneen takaa. Miksi maksaa enemmän samantasoisesta vehkeestä ? Sentähdenkö, että on mukamas joku merkkikone ? Ei ainakaan mulle merkitse enää juuri mitään mikä on laitteeseen liimattu merkki, koska Kiinasta ne kamat kuitenkin tulevat. Tämä on jopa koottu EU:n alueella jos se nyt on mitenkään positiivista.