*hehkutusta*

albert-pingviini

Heippa kaikille kivoille simulifaneille!

Tänään se sitten vihdoin ja viimein kolahti postilaatikosta, tuo The Sims Ryntää raitille ja vähänkö jäin koukkuun samoin tein! Loppuviikosta on vielä tulossa URBZ! Tähän mennessä olen tykästynyt tosi paljon kaikkeen mitä on tullut vastaan. Aika omituista sikäli, että peli muistuttaa paljon ulkoasultaan The Sims 2:sta mistä taas en edelleenkään tykkää yhtään.

Kävin muuten tänään vaihtamassa The Sims 2-pelin (perusosan) yhdessä tutussa pelikaupassa The Rollercoaster Tycoon 2 special editioniin. Jäljellä on vielä lisäosa Nightlife, joten Sims 2:n pelaaminen on vielä mahdollista, joskin luulen, että se saa jäädä. Voi olla, että hankin senkin tuolle PS2:lle, koska tykkään sillä pelata tuolla 3D-grafiikalla enempi. Vaikka tää mun kone nimittäin pyörittää tuota The Sims 2:sta kunnolla, niin 3D:stä tykkään enemmän PS2:lla.

No niin, kirjoittelinkin tuossa eilen jonkunnäköisen prologin uudesta tarinastani, mutta poistin sen samoin tein, koska sehän ei todellakaan ollenkaan sovellu Ryntää raitille-versioon, josta poikii hirveästi uusia tarinaideoita. Eiköhän tästä loppuviikon aikana tänne ilmesty uusi stoori. Kyselenkin siellä sitten mielipiteitä (*huutaa JATKANKO??* ;))

Oikein hirmu kivaa illanjatkoa kaikille simulifaneille, erityisesti melliex:lle ja adonialle, te olette molemmat huippukivoja tyyppejä!!

7

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • albert-pingviini

      kannattaa olla todella varovainen The Sims 2 pelin levyjä kotelosta otettaessa, koska tänään siellä pelikaupassa se mies, joka siis on jatkuvasti tekemisissä niiden levyjen kanssa, onnistui halkaisemaan levyn nro. 2. Sanoinkin sille tyypille ennenkuin se oli niitä ottamassa pois, että ne on yllättävän tiukassa. Joten, kannattaa olla tosi varovainen niiden kanssa!!

      *silinterinkohotus*

      • Muumi <3

        tota. pikkuveljeni on ostamssa tätä sim ryntää raiteille pleikarille niin siihenkö ei tarte muita simsejjä että se toimii?? kiitos jos viitsit vastata :) ettei mene rahat hukkaan :)


      • albert-pingviini
        Muumi <3 kirjoitti:

        tota. pikkuveljeni on ostamssa tätä sim ryntää raiteille pleikarille niin siihenkö ei tarte muita simsejjä että se toimii?? kiitos jos viitsit vastata :) ettei mene rahat hukkaan :)

        The Sims Ryntää raitille ei tarvitse muita simuleita PS2:lle. Pyörii ihan yksikseen! :) Muistikortin tosin tarvitsee, mutta sehän pikkuveljeltäsi varmastikin löytyy. Itselläni ei ainakaan mennyt rahat hukkaan!


      • Muumi<3
        albert-pingviini kirjoitti:

        The Sims Ryntää raitille ei tarvitse muita simuleita PS2:lle. Pyörii ihan yksikseen! :) Muistikortin tosin tarvitsee, mutta sehän pikkuveljeltäsi varmastikin löytyy. Itselläni ei ainakaan mennyt rahat hukkaan!

        Kiitos paljon.. nyt voimme ostaa hymysuin sen pelin :D


    • melliex

      ...ihminen kun on kaunis hymyillessään.

      Kiitosta pingviinille :)

      Ja ihanaa ystävänpäivää kaikille

    • Muumi<3

      juu kysyisin viellä siitä ryntä raiteille.. että onko siellä semmoisia yhteisö tontteja johon voi mennä? niinku vaikka jotain vapaa-ajan vietto paikkaa?

      • bridge92

        no siinä voi käydä kylässä eli käydä siel ihmeen "discossa" ja näissä kun on suorittanut tietyt tehtävät... ja muis paikois.. kamuil ja silleeen kyläs... kun on tehtävii väsännyt =)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11437
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9870
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      147
      5580
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3784
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3750
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3635
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3378
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3183
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2793
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2603
    Aihe