ystäväni
koko maailma on sinun
iloinen nauru
pullantuoksuinen koti
pienten jalkojen villit askeleet
unilämpöiset lapset sylissä
rakkaimpasi vierellä
ole aina onnellinen
minäkin lupaan yrittää
koko maailma on sinun
iloinen nauru
pullantuoksuinen koti
pienten jalkojen villit askeleet
unilämpöiset lapset sylissä
rakkaimpasi vierellä
ole aina onnellinen
minäkin lupaan yrittää
Vastaukset 10
Vanhimmat
HYVÄÄ YSTÄVÄNPÄIVÄÄ KAIKILLE!
Jokainen päivä on ystävänpäivä
Hyvä ystävä kuka lienetkin. Sait minut iloiseksi todella iloisella ja onnellisella viestilläsi! Kiitos!!
Onnellisuushan on, kuten sanoit myös yrittämistä. Yritetään yhdessä!!
Se ikään kuin kertautuu kulkiessaan eteen päin ja leviää laajemmalle alueelle kuin keittiön lattialle tippunut mustikkasoppalasillinen.
Kiitos runostasi -sinisin-.
Hyvää Ystävänpäivää Sinulle -sinisin- Toivottaen.
T. PeterPan.fly
Myöhästyneet terveiset myös sinulle, PeterPan.fly
Ehkä maailma on minun. Maailmani on pienten jalkojen tepsutusta ja riemunkiljahduksia, pullantuoksua, mutta se rakkaus...Rakkain ei ole vieressäni vaikka se joku onkin. Minun rakkauteni lähti sinun mukaasi...etkä sinä vieläkään sitä ymmärrä=(
Miksi jätit yksin kaipamaan?...Sinua hiljaisuudessa rakastamaan? Olin jo tulossa luoksesi, halusin olla omasi. Sua edelleen koko sydämestä kaipaan. Tajuatko kuinka paljon sinua rakastankaan? Ole kiltti äläkä vaikene, älä tuneita vastaan taistele. Ne katseet...Ne kertoivat paljon...ne kertoivat kaunista tulevaa tarinaa. Mikset olisi valmis vastaanottamaan?
Oletko kertonut hänelle tuon? Jos on vähänkään toivoa, kannattaa toimittaa viesti oikealle, olemassaolevalle henkilölle oikeassa elämässä.
Nettiin tuntemattomille kirjoittelusta tulee vain paha mieli, tosin onhan tämäkin jonkinlainen tapa kertoa murheitaan.
Onnea matkaan, lennä kauas!
Muisto vuosien takaa.
Hyvää ystävänpäivää näin vähän ennakkoon tänäkin vuonna :)
Ei olla vuosikausiin nähty, toivottavasti teillä kaikki hyvin
Lämmin ajatus sinulle
iltaasi kaukana.
-sinisin